Torpedo vstoupilo do sezony dvěma venkovními porážkami v Chomutově a Znojmě, které vystřídaly dvě domácí výhry nad Ústím a Rožnovem. „Tam, kde jsme body ztratili, jsme je měli na dosah. Takže jsme spokojeni zhruba napůl,“ uvedl Hynek Plášek po sinusoidě výsledků.

Plášek se před sezonou stal novým trenérem havířovského týmu a během své dosavadní mise už stihl poznat, kde jeho svěřenci musí přidat.

„Návyky, které by mladí a noví hráči měli mít, u nich ještě nejsou. Zkrátka ještě nejsou takticky připraveni a v útoku i obraně máme na čem pracovat,“ řekl Plášek.

Z Havířova během posledních dvou sezon odešlo okolo deseti hráčů, kteří s týmem válčili v nejvyšší soutěži. „Jako klub i hráči jsme zaspali. Máme co dohánět,“ uvědomuje si Plášek, že cesta zpět do Superligy bude ještě hodně náročná. „Na kluky ale netlačíme, že nahoru chceme hned. Musí to mít nějaký vývoj,“ upozorňuje.

Hynek Plášek vede Torpedo jako trenér.Zdroj: Michal Polák

Exelsior je však tradičním klubem a minimálně v první lize chce atakovat horní pozice tabulky. „Ovšem špička ligy je někde jinde. I finančně,“ upozorňuje Plášek na sílu prvoligových konkurentů. „Vždyť třeba Kladno má dva Švédy. Mají tam zkušené hráče, kterým je těžké konkurovat. Můžeme s nimi hrát vyrovnaně, ale nebude to od nás tak pohledné, jako z jejich strany,“ myslí si kouč Torpeda.

Havířovští se však nových výzev nebojí a jsou připraveni čelit i nyní silnějším soupeřům. „Na úplnou špičku kvalitou asi nemáme, ale postupnými krůčky si jí přiblížíme,“ slibuje Plášek.

ZÁŘIJOVÉ VÝSLEDKY TORPEDA

Chomutov – Torpedo Havířov 9:6, Znojmo – Torpedo Havířov 4:3 sn, Torpedo Havířov – Ústí n. L. 7:3, Torpedo Havířov – Rožnov p. R. 10:3.