Atraktivní podívaná trvala maximální možnou dobu, tedy pět pětiminutových kol. „První dvě kola jsem prohrál, to je fakt, ale od toho třetího jsem už začal pozorovat, že soupeř odchází fyzicky. To mě pak utvrdilo v tom, že pokud by šel zápas takto dál až do konce, tak ho vyhraju. To se i stalo. Já to jen držel, tlačil a nakonec se to na body podařilo utáhnout,“ popsal Kozma cestu, jak došel k triumfu.

Z vaší radostné reakce po vyhlášení lze vypozorovat, že jste si nebyl vítězstvím úplně jistý…

Pokaždé, když se zápas rozhoduje až na body, nemůže si člověk být výsledkem vůbec jistý. Navíc to byl opravdu vyrovnaný duel. Když jsem se pak po návratu do Prahy s trenérem zpětně podíval na záznam zápasu, tak souhlasím s rozhodčími, že jsem vyhrál, ale v té chvíli jsem si nebyl vědom toho, jak na tom opravdu jsem.

Sám jste zmínil, že první dvě kola patřila soupeři. V čem jste ale viděl důvody obratu?

V prvním kole mě trefil hlavou a asi jsem to potřeboval chvíli rozdýchat, navíc se mě snažil utahat wrestlingem. Mělo to ale spíše opačný efekt, protože se tím spíše unavil on. Postupem času jsem pak převzal iniciativu. Myslím, že jsem na tom byl fyzicky lépe, a to rozhodlo.

Co pro vaší budoucnost obhajoba pásu znamená?

Každá výhra vás posune, i když v mém případě v Oktagonu už asi tolik ne, protože jsem stále šampion. Ale je to další dobře vyplněné políčko na Sherdogu (internetová stránka věnující se statistikám MMA) a samozřejmě vyšší šance, že by se mi mohla ozvat nějaká zahraniční organizace.

Něco se už rýsuje?

To teprve uvidíme. Ale je možné, že v prosinci budu zápasit zase v Rusku. Manažer mi nadhodil, že je tady tato možnost, tak uvidíme, jestli to bude platit. Víc budu vědět v příštích dnech. Případně budu čekat do února na Oktagon v Ostravě.

V současnosti se asi těžko plánuje, viďte?

Je to tak. Ani s tréninkem to není lehké, protože jsou zavřené gymy, nejde spárovat, takže se člověk spíše jen udržuje venku. To je nejhorší. Na žádnou velkou přípravu to teď není. Snad ale v Ostravě už budou moci být i diváci.

Jaké to bylo v Brně bez plných tribun?

Nebylo to ono. Asi každý má radši fighty s diváky, protože vás to žene dopředu, zvlášť pokud máte v hledišti i své blízké. Já se ale připravoval na to, že to bude bez lidí, počítal jsem s tím, takže mě to nijak neomezilo v mém výkonu.

Vémola se vrátil vítězně, triumfoval i Kuzník

Kromě velké titulové bitvy Kozma vs. Kertesz bylo v rámci Oktagonu 17 vidět dalších šest duelů. Vítězný návrat prožil Karlos Vémola, který TKO ve třetím kole porazil Nora Thomase Robertsena. „Byl to sice jeden z mých nejhorších výkonů v Oktagonu, ale já jsem tohle vítězství potřeboval, Terminátor je zpátky,“ radoval se z výhry Vémola. A dodal: „Teď je na řadě Baba Jaga (Václav Mikulášek), to bude easy fight, první kolo TKO. Tenhle frajer není potrava, Baba Jaga skončí v prvním kole! Pokud ne, pověsím rukavice na hřebík,“ dušuje se Vémola.

Po dvouleté pauze zapříčiněné zraněním kolene se v Oktagonu ukázal i Matěj Kuzník. Návrat ostravskému rodákovi vyšel, Štěpána Gubu porazil ve druhém kole, když duel ukončil rozhodčí.

Ilustrační foto.
Kampaň #UKAŽKOULE! organizovaná havířovským klubem odstartovala
Národní park Yoho, Kanada.
Drsný tah na bránu! Takto se cestuje s karvinským dobrodruhem Ivo Petrem