I. liga starších dorostenců: Sokol Ostrava – Baník Karviná 25:27 (14:15)

Svěřenci trenéra Radka Godála mají za sebou překvapivě vyrovnané střetnutí, avšak s dobrým bodovým koncem. Za domácí nastoupili i někteří mladší dorostenci, kteří hostují v Karviné. A právě ti kladli starším kamarádům velký odpor. Nepříjemná byla skutečnost, že ve 20. minutě uviděl přímou červenou kartu David Růža.

„Utkání se vůbec nevyvíjelo podle našich představ,“ přiznal trenér Radek Godál. LHra domácích byla únavná, s házenou to nemělo moc společného, spíš to byla chozená. Dlouho jsme se nemohli prosadit, až kolem padesáté minuty jsme se třemi slepenými góly urvali do náskoku a ten udrželi,“ hodnotil utkání, které sice moc krásy nepobralo, ale o to důležitější pro Karvinou bylo.

O všem tak rozhodne přímý souboj o bronz s pražskou Duklou, která je o skóre třetí. Karvinští mají ještě dohrávku ve Frýdku-Místku k dobru a za určitých okolností by mohli dokonce skončit stříbrní. To je ale spíš nereálné.

Karviná: Pavlín, Buzek, Zajíček – Mucha 5, Kraina 2, Vaněk 9/4, Růža 3, David 2, Noworyta 5, Pyszko 1, Bílek. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Liberec Handball – Baník Karviná 34:33 (18:17)

Na severu Čech se čekal vyrovnaný boj a stalo se. Karviná odjížděla do Liberce v okleštěné sestavě vinou zranění a uvolnění hráčů pro starší dorost, který se rovněž potýká s velkou marodkou.

Mladí karvinští házenkáři hrají o medaile.

„K naší smůle se nám ještě brzy zranil jeden z tahounů a střelců družstva Pinkas, takže na klucích ležela psychická deka už z předešlých zápasů. Herní projev družstva nedosahuje těch kvalit, na které jsme byli zvyklí,“ připustil trenér mladšího dorostu Jaroslav Hudeček.

Dokladem toho může být hned 16 školáckých technických chyb, kterých se hráči v Liberci dopustili. Pořád ale bojovali o bodový výsledek, zkoušeli hru sedm na šest i osobní obranu, ale o gól prohráli.

Karviná: Pružinský, Smiga – Široký 4, Pinkas 2, Hála 8/6, Rumian 9, Halama 6, Bláha 2, Krawczuk, Ciboran 1, Podhrázský 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák