I. liga staršího dorostu: HCB Karviná – Město Lovosice 32:28 (17:12)

Domácí začali velmi dobře, po dvaceti minutách vedli 12:9 a měli navrch. Ve druhém poločase se od soupeře odtrhli na rozdíl deseti gólů (27:17) a taktickou hrou vítězství udrželi. Střelecky se zaskvěl Jan Mucha s dvanácti góly.

„Po vyrovnaném začátku jsme zpřesnili střelbu a už to bylo v naší režii,“ pochvaloval si trenér karvinského družstva Radek Godál.

Karviná: Buzek, Pavlín, Zajíček – Mucha 12, Vaněk 5, Růža 3, David 3, Noworyta 2, Zamarski 4, Hála, Pyszko 3, Bílek. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladšího dorostu: HCB Karviná – Město Lovosice 37:36 (18:21)

Hostům patřil první poločas, který se hrál v rychlém tempu a oba týmy přesně střílely. Domácí se po přestávce hodně zlepšili a v 50. minutě vedli 32:28. Náskok udrželi, i když jen těsně. K nejlepším střelcům patřil Jakub Rumian (věkem starší žák), který vsítil 13 branek, mimo jiné tu vítěznou za stavu 36:36. „Do poločasu jsme hráli zakřiknutě, nevím proč, ale po dobrém vstupu ve druhé části se hráči chytili, uklidnili a hráli slušně. Mohli jsme vést i vyšším rozdílem, ale neproměňovali jsme šance,“ poznamenal trenér HCB Jaroslav Hudeček.

Karviná: Pružinský, Smiga – Široký 1, Halama 2, Rumian 13, Bílek, Pinkas 6, Bláha 2, Hála 1/1, Ciboran 2, Břežný 1, Igenyes, Vyroubal 8, Krawczuk 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga staršího dorostu: SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 29:30 (13:17)

Hosté vedli téměř celý zápas, domácí jen dotahovali, a proto je jejich vítězství zasloužené, i když nejtěsnější. Nejvíce branek zaznamenal opět Jan Mucha. „Začátek jsme měli skvělý a Frýdek šest minut neskóroval. Vyzdvihl bych obranu, která pracovala spolehlivě. Domácí se k nám ve druhé části pořád přibližovali, ale kluci hráli dobře takticky a máme dva důležité body,“ konstatoval trenér Godál.

Karviná: Buzek, Pavlín, Zajíček – Mucha 8, Halama, Vaněk 4, Růža 4, David 3, Noworyta 4, Zamarski 5, Hála, Pyszko 2, Bílek. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladšího dorostu: SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 26:21 (11:12)

V prvním poločase hráli baníkovci na solidní úrovni a výborně jim chytal Jan Pružinský, který zlikvidoval několik těžkých střel. Ve druhém poločase se už ale hosté nevyvarovali technických chyb a frýdek toho využil k obratu. „Ve druhém poločase to byla hrůza a děs,“nebyl spokojen trenér HCB Jaroslav Hudeček. „Přestali jsme střílet, každý hrál na sebe, a tak nemůžeme v kolektivním sportu hrát,“ zlobil se.

Karviná: Pružinský, Smiga – Široký, Vyroubal 3, Hála 2, Rumian 4, Bláha, Ciboran 4, Halama 5, Pinkas 2, Bílek, Brandy, Břežný 1, Krawczuk. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák