I. liga starších dorostenců: Talent MAT Plzeň – HCB Karviná 29:30 (13:16)

Hosté tentokráte hráli s velkým nasazením, dobře kombinovali. I jejich střelba byla na velmi slušné úrovni. K nejlepším střelcům patřil Kraina a Vaněk.

„Hned od prvních minut jsme vedli o jednu až dvě branky, nepouštěli Plzeň do vedení. To se stalo jen jednou,“ přibližoval trenér HCB radek Godál. „Poté, co jsme přežili oslabení, jsme dali čtyři branky za sebou a vedli 11:8. Ve druhém poločase už se průběh hry neměnil. Domácí hráli obranu 2-4, ale s tím si chlapci poradili,“ těšilo jej.

V posledních třiceti vteřinách, i když hráli baníkovci v oslabení a soupeř zkoušel osobní obranu, nepůjčili hosté Plzni balon a zaslouženě vyhráli, což znamenalo posun na třetí místo v tabulce.

Karviná: Buzek, Zajíček – Mucha 1, Kraina 9/6, Vaněk 6, Růža 5, David 2, Noworita 2, Zamarski 5, Břenek, Hála, Paszko, Bílek. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Talent MAT Plzeň – HCB Karviná 29:24 (14:15)

To mladší dorost Karviné naopak tabulku uzavírá a vůbec se mu nedaří. Svěřenci trenéra Jaroslava Hudečka prohrál i v Plzni, přestože poločas hráli slušně. Pak ale ztratili koncentraci a dopouštěli se technických chyb. K nejlepším střelcům patřili Široký a Rumian.

„Vysokou obranu domácích jsme přehrávali trpělivou kombinační hrou, jenže průběh utkání se podobal jako vejce vejci zápasům proti Žďáru a Novému Veselí,“ povzdechl si trenér Hudeček.

Jeho svěřenci sympaticky zkoušeli i hru bez brankáře, ale technické chyby je o míče připravovaly. „Ani střelecká úspěšnost nebyla dobrá. Když neskórujete, těžko otočíte skóre,“ dodal zklamaně Hudeček.

Karviná: Pružinský, Smiga – Široký 5, Halama 3, Rumian 5, Bílek Pinkas 2, Podhrázský, Bláha 1/1, Hála 4, Ciboran 2, Bandy, Vyroubal 2, Krawczuk. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák