Ve finále soutěže za účasti šesti družstev využili baníkovci výhodu domácího prostředí a svou jízdu letošní soutěží zakončili stylově - vítězstvím.

Trenér družstva Miloš Kopecký tak zúročil svou dlouholetou obětavou práci u mladých vzpěračů a po pěti letech vrátil titul v této věkové kategorii do Havířova. Celkově už vyhráli Havířované ligu čtrnáctkrát.

„Je to svým způsobem překvapení i pro nás, protože jsme již dříve deklarovali, že se vydáváme jinou cestou a na výsledky v žákovských kategoriích takový zřetel brát nebudeme. Chceme kluky hlavně připravit na jejich pozdější cestu ve starším věku, nechceme je utavit už ve čtrnácti patnácti letech,“ razí sympatické heslo Dalibor Klimša, první muž havířovského vzpírání.

Baníkovci ale vyhráli všechna čtyři kola a porazili své největší soupeře z Horní Suché a Sokolova.

Domácí Nikolas Brezina vytvořil ve váze do 62 kg nový národní rekord v kategorii staršího žactva, když v nadhozu vzepřel 108 kilo.

Celý tým ve složení Dominik Urbánek, David Horník, Kristián Mirga a Nikolas Brezina podával parádní výkony za hranicí svých osobních rekordů. „Klukům bych chtěl poděkovat za dobré výkony. Věřím, že do budoucna se ve městě najde ještě víc zájemců o náš nádherný sport, jakým vzpírání je. Snad kluci navážou v pozdějších letech i na trochu zašlou slávu svých předchůdců,“ přál by si trenér Kopecký.