Starší dorost HCB karviná zvítězil ve Velké Bystřici, mladší pak v Mostě.

Házená Velká Bystřice – HCB Karviná 31:37 (14:20)

Baníkovci proti předposlednímu týmu tabulky splnili roli favorita. Nadále tak mají šanci bojovat o stříbrné“ medaile, protože na suverénní Zubří, které ještě neztratilo ani bod, to už stačit nebude.

„Domácí mají velmi dobré družstvo, které dokázalo porazit i Duklu, takže jsme se museli mít na pozoru,“ upozornil trenér dorostenců Radek Godál. Jeho svěřenci hráli velmi disciplinovaně a dařilo se jim střelecky. Zejména Mucha a Vaněk se vyřádili. Každý dal po devíti brankách.

Karviná: Buzek, Zajíček, Pavlín – Mucha 9/2, Kraina 6/1, Vaněk 9/1, Růža 4, David, Noworyta 3, Zamarski 6, Břenek, Hála, Pyszko, Bílek. Trenér: Radek Godál.

Baník Most – HCB Karviná 28:33 (15:12)

V duelu dvou Baníků byli úspěšnější Karvinští, přestože v první půli působili unaveným dojmem. LNo bodejť. vstávali jsme ve tři ráno a ve 3.40 byl odjezd. Byla to dlouhá cesta, navíc jsme hráli bez nemocných Bláhy a Rumiana,“ poznamenal trenér baníkovců Jaroslav Hudeček.

Po změně stran hosté zlepšili souhru a už se na jejich hru dalo dívat. „Zpevnili jsme obranu, v tom byl rozdíl. Celý tým výborně bránil a náš výkon podpořil brankář Pružinský. Otočili jsme to zaslouženě,“ pochválil Hudeček své svěřence.

Karviná: Pružinský, Smiga – Široký 4, Vyroubal 8, Hála 1, Pinkas 6/1, Halama 4, Ciboran, Bílek, Břežný, Krawczuk 6, Choleva 4, Podhrázský. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák