Druhé utkání na půdě Valašského Meziříčí neodehráli, neboť Valaši momentálně bojují s koronavirem. Ze stejného důvodu postrádali trenéři Hamrus a Sodomka na Hané dva své hráče. „Z preventivních důvodů jsou oba v karanténě,“ objasnil Roman Hamrus.

Jeho svěřenci na palubovce vysokoškoláků předvedli velmi dobrý a vyrovnaný týmový výkon, k tomu 45 doskoků (Lepka 8, Šiko 7, Marek 5) a 23 asistencí (Oswald 8, Brůna 6).

Kladná statistická čísla vylepšilo i devět trojek. „Organizace hry byla příkladná, soupeř kousal svou enormně rychlou hrou, ale kolektivním dílem jsme ho předčili skoro ve všem. Až na krátký výpadek ve třetí čtvrtině můžeme být s naší hrou spokojeni,“ pochvaloval si Hamrus.

Do hry poslal všech dvanáct hráčů a větší rotace mužstva byla znát. „Náš tým je natolik vyrovnaný, že je skoro jedno, kdo zrovna hraje. Už se těšíme na první domácí zápasy,“ dodal trenér Hamrus.

Ty proběhnou 3. a 4. října, kdy Sokol hostí na Družbě brněnské celky Černá Pole a SAM.

UP Olomouc – Sokol Karviná 64:85 (34:49)

Karviná: Brůna 16, Oswald 14, Pacut 11, Landor 9, Lepka 8, Zikl 8, Šiko 6, Horváth 4, Wojnarowsky 4, Daniel Tomek 3, Krutina 2, Marek. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.