Stejně jako v prvním utkání je ale srazily dolů jasné neproměněné šance a výkon plzeňského gólmana Karla Šmída, který jim nedovolil skórovat.

Ve 20. minutě vedli 12:9, hluchá pasáž ale znamenala pět plzeňských branek v řadě, takže i pět zazděných karvinských útoků.

„Potvrdilo se, co jsem tušil. Plzeň mohla hrát uvolněně a hrála perfektně. Neměla co ztratit. Po našem dobrém začátku přišla špatná fáze, kdy jsme vyrobili dost technických chyb a hned se nám to vymstilo tím, že jsme soupeře pustili do náskoku,“ uvědomoval si trenér baníkovců Marek Michalisko.

Karvinští se drželi, v sedmimetrovém rozstřelu však těsně neuspěli.

Neproměněných šancí litoval. „Zahodili jsme toho opravdu dost,“ dodal rozmrzele.

Plzeňští si po domácím výprasku od začátku čtvrtého utkání pozorně hleděli Michala Brůny, karvinského tvůrce hry. V osobní obraně se na něm vystřídali Vinkelhöfer i M. Tonar, Brůna se ale stejně stačil prosazovat chytrými nahrávkami. A když nemohl, zastoupil jej na rozehrávce Čosik. Jenže Karvinští pokračovali v zahazování šancí.

„I osobku na Michala jsme trénovali. Viděli jste sami, že i bez něj jsme se do těch šancí dostávali, ale hodně jsme jich neproměnili. Dneska jsme měli úspěšnost střelby pod padesát procent. To je opravdu špatné a především to musíme do pátého utkání zlepšit,“ uznal Michalisko.

Douda zabral, sedmičkový infarkťák

Co se jeho týmu povedlo, bylo vygumovat nejlepšího plzeňského střelce Stehlíka, který si ve druhé půli už ani nevěřil a raději hledal přihrávkou spoluhráče. Jenže ti jej zastoupili. Opět M. Tonar a nově i Douda převzali zodpovědnost za útočnou hru Plzně a zakončovali přesně. Douda asi třikrát přesně zakončoval při už signalizované pasivitě plzeňského útoku!

Jakub Douda (vlevo) táhl Plzeň.

Nelze se ubránit dojmu, že šanci měl místo Marjanoviče dostat během utkání či v sedmičkovém rozstřelu Mokroš, aby domácí něčím zaskočili soupeře. Nemo vychytal Karviné druhou výhru v Plzni, ale ve středu se mu tolik nedařilo.

Ke cti karvinským hráčům slouží, že se nevzdávali a bojovali až do konce. Ještě v 50. minutě prohrávali 22:26, dokázali ale manko dorovnat, to je pozitivní dojem před rozhodujícím soubojem v Plzni.

„Jistě, nic nevzdáváme. Teď je Plzeň ve výhodě, ale máme ještě jeden pokus na to dotáhnout to do konce,“ doplnil Michalisko.

Tonar: Doufám v krásné zakončení série

Plzeňský kouč Michal Tonar si mohl blahořečit k osobní obraně Brůny, kterou jeho tým ve středu vytáhl, i ke zlepšené střelecké produktivitě, která naopak pohřbila domácí naděje. „Myslím, že je to finálová série, jak má být. Jsme rádi, že sérii vracíme ještě do Plzně a já osobně doufám po tomhle obratu v krásné zakončení série,“ poznamenal Tonar, který své svěřence po předešlém debaklu ani nemusel speciálně motivovat.

„My jsme hned po té domácí porážce věděli, že s tolika chybami a neproměněnými šancemi se vyhrát nedá. Nevím, co by se muselo stát, abychom zopakovali podobně tragický výkon. A jsem rád, že jsme to zvládli, i když jsme byli šťastnější. Brankáři dnes podali excelentní výkon, i v útoku nastalo obrovské zlepšení obrovské. Teď máme pár dní na to, abychom si odpočinuli a nachystali se na poslední zápas,“ dodal.

Karvinští fanoušci byli opět perfektní. Výhry se však nedočkali.

Bude teď jeho tým ve větší výhodě, když se odrazil prakticky ode dna a předvedl v Karviné vítězný sedmičkový obrat? „Nebyli jsme úplně na dně. Prostě jsme doma prohráli, to se nyní stalo i Karviné a je to fifty fifty. Teď budou rozhodovat maličkosti. Ten házenkářský píseček v Česku je malý, všichni se známe, těžko se něčím překvapit. Opakuji, že rozhodne momentální forma hráčů v daném čase,“ zakončil plzeňský trenér.

Rozhodující bitvu o českého mistra uvidí Plzeň v neděli 26. května od 10.30 hodin.