Nakonec to vyšlo! Poprvé v kariéře se představí český tenista Radek Štěpánek na challengeru Prosperita Open v Ostravě, jehož hlavní soutěž se rozehraje v pondělí ve Sportovním centru Komenského sadů.

Pětatřicetiletý dvojnásobný daviscupový vítěz a po Tomáši Berdychovi druhý nejvýše postavený český hráč na žebříčku ATP (41.) včera potvrdil svou účast organizátorům sto tisíci dolary dotovaného antukového turnaje.

„Snili jsme o tom, že u nás bude Radek jednou startovat. Máme proto obrovskou radost, že se to letos povedlo," řekl ředitel turnaje Václav Roubíček, který se tak může pochlubit hned dvěma borci ze světové padesátky.

„Kromě Radka se u nás představí i jeho daviscupový parťák Lukáš Rosol. Je jasné, že letos se tak mají fanoušci opravdu na co těšit," podotkl Roubíček, který to jako hráč dotáhl na 135. místo žebříčku ATP a se Štěpánkem se na okruhu dokonce třikrát potkal.

Bilance? 2:1 pro Štěpánka. „Radka jsem porazil v roce 1997 na antuce v chorvatském Umagu na turnaji nižší kategorie Satellite. Tehdy měl ale Radek teprve osmnáct a začínal, mně bylo třicet a už jsem pozvolna finišoval," zavzpomínal Roubíček.

Jejich poslední vzájemný zápas se odehrál v roce 1998 v ostravské ČEZ Aréně (tehdejší Palác kultury a sportu) v rámci kvalifikace hvězdně obsazeného turnaje IPB Czech Indoor. Štěpánek zvítězil 6:2, 7:5. „To byl zrovna ročník, kdy v Ostravě triumfoval Agassi," připomněl Roubíček.

„Radek mě dvakrát porazil, bilance hraje v jeho prospěch, což mi nedělá radost. Ale vzhledem k tomu, že po několikadenním intenzivním jednání jsme se dohodli a do Ostravy k nám letos přijede, tak už se na něho nezlobím," žertoval Václav Roubíček.

Tenisový challenger Prosperita Open v Ostravě startuje také za účasti úspěšných daviscupových reprezentantů Rosola a Štěpánka v pondělí v Komenského sadech. Vstupné je lidové. Denní lístek stojí čtyřicet korun, celotýdenní pak vyjde na 150 korun.