Složením manželského slibu zpečetili dnes v Praze svůj vztah tenista Radek Štěpánek a dnes již bývalá tenistka Nicole Vaidišová. Církevnímu obřadu v katedrále svatého Víta na Pražském hradě přihlížela řada osobností nejen ze světa sportu. Svatba roku, jak ji nazývají některá média, přilákala na nádvoří u chrámu desítky turistů.

Obřadu přihlížela řada sportovních celebrit, jako například fotbalový brankář Petr Čech či fenomenální hokejista Jaromír Jágr, kteří jsou Štěpánkovými dobrými přáteli. Přítomna byla třeba módní návrhářka Beáta Rajská.

Zajímavostí však bylo, že scházel Štěpánkův parťák z reprezentace Tomáš Berdych a neobjevil se ani nikdo další z Daviscupového týmu. „Nepozval mě, ale nedělal bych z toho vědu. Je to jeho rozhodnutí, pro vztahy v českém týmu to určitě nebude problém,“ řekla česká tenisová jednička Berdych.

Na obřadu nebylo vidět ani dvojici nejlepších českých tenistek Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou, která je pro změnu partnerkou Tomáše Berdycha. „Ale další svatba zatím nehrozí. Ta Radkova stačí,“ zasmál se Berdych.

Jedenadvacetiletá Vaidišová zvolila pro svůj velký den smetanovou róbu s bohatě nabíranou sukní a korzetovým živůtkem, doplněnou závojem, v ruce měla kytici růžových růží. Podobná zdobila i luxusní bílý Rolls-Royce, který nevěstu před katedrálu přivezl. O deset let starší ženich v tmavém obleku a se stříbrnou vázankou dorazil na Hrad v černé limuzíně BMW.

Ženichovi byl za svědka jeho starší bratr Martin a nevěstě kamarádka Julie. Z katedrály se svatebčané odebrali na hostinu, která by se měla konat v Ledeburské zahradě pod Pražským hradem.

Oba tenisté se shodli: Svatba jedině v Česku

Vztah Štěpánka s Vaidišovou trvá dva a půl roku. Seznámili se na konci roku 2007 pár měsíců poté, co Štěpánek zrušil plánovanou svatbu s Martinou Hingisovou. Poprvé se o svatbě Vaidišové se Štěpánkem spekulovalo již loni. Měla se uskutečnit na Floridě, kde tenisový pár bydlí, ale nakonec se vzali až dnes v české metropoli.

Na místě svatebního obřadu v pražské katedrále se prý Radek s Nicole ihned shodli. „Praha je náš domov, město, které se nám líbí a kde chceme žít. A chrám svatého Víta, to je naprosto jedinečné místo, které ještě umocnilo náš zážitek,“ vzkázal ČTK Štěpánek, před třemi lety osmý tenista světa a vítěz čtyř turnajových titulů ve dvouhře.

Novomanželé odletí na krátkou svatební cestu do Řecka, protože Štěpánek se po zranění kolena chystá už začátkem srpna vrátit na turnaje. „Věřím, že budu fit a že se mi to podaří, rád bych začal už ve Washingtonu,“ přál si jednatřicetiletý tenista, který loni pomohl českému týmu k postupu do finále Davisova poháru po 29 letech.