První zápas v Polsku sice prohráli 1:3, ale v domácí odvetě může být všechno úplně jinak. „Je to pro náš klub obrovský úspěch. Konkurence v Evropě je obrovská, i v Evropském poháru hrají kluby, které mají na soupiskách vynikající Asiaty. Byli bychom rádi, kdyby nás přišli fanoušci proti polskému soupeři povzbudit a vytvořili v hale bouřlivou atmosféru,“ přeje si manažer SKST Havířov Nikolas Endal, aby odveta měla vyrovnanější průběh.

Basketbalisté Sokola Karviná uspěli i v halách soupeřů - v Olomouci vyhráli 104:55 a v ostravské hale Tatran nad Slávií OU 84:58.
Karviná na vítězné vlně smetla Olomouc, pak si v Ostravě poradila i se Slávií

V hráčském kádru Gwiazdy Bydgoszcz, aktuálně čtvrtého týmu v tabulce nejvyšší polské soutěže se dvěma porážkami ze sedmi utkání, jsou vedle Poláků Artura Grely a Zbigniewa Leszczynskieho také Hang Lam Siu z Hongkongu, Španěl Carlos Caballero nebo Vladislav Ursu z Moldávie.

Polský tým ve skupinové druhé fázi Evropského poháru vyřadil El Niňo Praha, když na vítězství 3:1 se podíleli právě Grela, Ursu a Hang Lam Siu.

Baník Karviná (v bílém) - Talent tým Plzeňského kraje 24:26.
OBRAZEM: Po postupu v pohárech Karviná klopýtla v extralize, doma padla s Plzní

Havířov, který je v tabulce české extraligy třetí s pěti výhrami ze sedmi zápasů, postoupil do osmifinále Evropského poháru ze 2. místa ve své skupině. Do domácí odvety trenér Kamil Konečný postaví nejsilnější sestavu s Uzbekem Zokhidem Kenjaevem, Janem Valentou, Ondřejem Bajgerem a Šimonem Bělíkem, který v Bydgoszczi vybojoval bod výhrou nad Arturem Grelou 3:0 (12, 6, 14).