Havířovští hráči prohráli sérii s DTJ hladce 0:3 na zápasy. Jednalo se o úplně jiné duely, než jaké sehráli se soupeři v základní části. Tam Baník hradecké DTJ trápil a dokázal mu vzít body. Ve vyřazovací části už to byla jiná písnička, přesně jak předpověděl trenér havířovského týmu Kamil Koutný.

„Hradec se na nás připravil, neměli jsme moc velké šance. Pokud jsme chtěli se soupeřem držet krok, potřebovali jsme v jednotlivých zápasech vést, ale to se nestalo ani jednou. Pokaždé jsme prohrávali. A navíc, i kdyby to bylo 3:3 a musela se hrát rozhodující čtyřhra, tak Hradec ji má velice silnou a naše šance by byla zase hodně malá," přibližoval Koutný. Na takový scénář ale vůbec nedošlo, protože Hradečtí všechna střetnutí jasně ovládli, dvakrát dokonce s nulou.

Havířov hrál úvodní dvě utkání na stolech soupeře. Pokud chtěl mít vůbec nějaké teoretické šance, jak favorita více pozlobit, musel přivézt domů aspoň jednu výhru. Tomu byl ale na hony vzdálen. „Přes Pišteje, což je hradecká jednička, nešlo udělat nic. Ten je opravdu lepší. Šance byla uhrát něco přes Bajgera se Šeredou. Jenže Ondra Bajger si udržel formu z nedávného mistrovství republiky jednotlivců, kde skončil třetí a nemohli jsme se přes něj dostat. Měl neskutečnou fazonu a všechno mu šlo," přiznal Koutný.

Podobné to bylo i doma, takže Havířov se rozloučil s play-off porážkou 0:3 na zápasy. „S šestým místem jsme ale spokojeni. Na to, jak se celá sezona vyvíjela, je to dobrý výsledek. Naše jednička Michal Beneš vlastně nehrál tři měsíce, kluci si to museli uhrát sami a na poslední chvíli jsme honili play-off, jinak bychom si ho zajistili už dříve. Potvrdili jsme svůj standard. Na to zhruba čtvrté až šesté místo máme vždy, a odpovídá to i současným možnostem klubu," zakončil ročník 2015/16 Kamil Koutný.

VÝSLEDKY
DTJ Hradec Králové – Baník Charvát Havířov 4:1
Body: Pištej 2, Bajger 2 – Beneš

DTJ Hradec Králové – Baník Charvát Havířov 4:0
Body: Bajger 2, Šereda, Pištej – 0

Baník Charvát Havířov – DTJ Hradec Králové 0:4
Body: 0 – Pištej 2, Bajger, Šereda

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.