Hustopečím sice podlehli, ale jeden domácí zápas uhráli, vybojovali si druhý a i v něm favoritovi zle zatápěli.

Výtečná sportovní atmosféra provázela třetí čtvrtfinálový duel této série, tentokrát už na havířovských stolech. Baníkovci doháněli dvouzápasové manko z úvodních dvou duelů v Hustopečích a byli odhodlaní vybojovat si i druhý zápas v Havířově.

„Po delší době musím říct, že to mělo grády. Fanoušci byli výborní, kluci se vyhecovali a odevzdali ve svých zápasech všechno. A ta výhra je nakonec takovou třešničkou na dortu," pochvaloval si trenér havířovského mužstva Kamil Koutný.

První havířovské utkání bylo mimořádně dramatické. Hustopečský Číňan Bai byl sice zase bezkonkurenční, ale s ostatními se hrát rozhodně dalo. „Cesta k bodům vedla právě přes toho slabšího Číňana a také přes Kláska. I oni ale kladli značný odpor, chlapci se vyždímali ze všech sil," uznal Koutný.

Oproti prvnímu utkání série vyšla Baníku sestava. Beneš totiž smetl ve druhém duelu Zhaa 3:0 na sety a nalil spoluhráčům novou krev do žil. Výhru pak potvrdil Čihák nad exreprezentantem Kláskem a Havířov šel poprvé v sérii do vedení.

Výtečný Čihák pak přes Zhaa poslal utkání do rozhodující čtyřhry, do které nastoupil po boku Beneše. „Debl jsme nezačali nejlépe, o to sladší byl závěr. Kluci zase zabojovali a nakonec vše vrcholilo pátým vítězným setem v celkově sedmém utkání. Byl to zápas jako řemen," usmíval se trenér Koutný.

Výhra domácí logicky povzbudila do dalšího utkání. V něm znovu Bai odstartoval výhrou, pak ale Beneš porazil Kláska a od Čiháka se očekávala v souboji se Zhaem zase výhra. Už ale nepřišla. Marek Čihák, který celou sezonu odtáhl havířovskou sestavu za výtečným pátým místem, už byl značně vysílen.

„Únava se na Markovi hodně projevila, to byl kámen úrazu. Už to prostě nešlo. Přesto musím hráče za jejich výkony pochválit. Dosáhli jsme nakonec na lepší polovinu tabulky, což byly předsezonní plány. Cíl jsme tedy naplnili a za to zaslouží celý tým velký dík," loučil se s povedenou sezonou Kamil Koutný.

VÝSLEDKY
Baník Charvát Havířov – Robot Metalfin Hustopeče 4:3
Body: Čihák 2,5, Beneš 1,5 – Bai 2, Klásek

Baník Charvát Havířov – Robot Metalfin Hustopeče 2:4
Body: Beneš, Fígeľ – Bai 2, Zhao, Klásek

Konečný stav série: 1:3, postoupily Hustopeče.