Havířovští v novém roce odehráli dva zápasy, do tabulky však zapsali dvě prohry. Nejprve padli v Liberci a poté nestačili na El Niňo z Prahy. „Doufali jsme, že nějaký bod vybojujeme, hlavně tedy v zápase v Liberci,“ přiznal havířovský trenér Kamil Koutný.

Zklamání pod Ještědem

Do Liberce Havířov vyrazil s ambicemi bodovat. „Doufali jsme, že zvládneme uhrát aspoň remízu, chtěli jsme i vyhrát,“ uvedl po zápase Koutný. Zápas však jeho svěřencům nevyšel.

V prvním utkání se v akci objevil Mohamed Shouman z Egypta, kterého měl Liberec k dispozici na dva duely včetně toho s Havířovem. Proti němu se na úvod postavil mladý Bako, jenž toho v sezoně ještě moc neodehrál, a padl výsledkem 0:3. „Ale nebyl bez šance,“ uvedl Koutný.

Srovnat mohl Čihák, jenž s Kalužným vedl už 2:0, jenže další tři sady těsně prohrál. Následně první havířovský bod uhrál David, který pak porazil i Egypťana Shoumana a udržel Havířov ve hře.

Jenže domácí odpověděli Kalužným a v posledním utkání nastoupil Čihák proti Seibertovi. Zápas dospěl až do pátého setu, ten však ovládl domácí hráč a Liberec oslavil výhru 4:2. „Čtyři zápasy se hrály na pět setů, bylo to vyrovnané, ale jsme zklamaní,“ uzavřel utkání Koutný.

Na favorita nestačili

O týden později si Baník chtěl zlepšit náladu proti El Niňu, pražský favorit ale překvapení nedopustil. Havířov však byl blízko remíze.

David sice v úvodu nestačil na Kučeru, poté však Špánik senzačně zdolal Prokopcova „Ten doteď letos neprohrál ani zápas. Naopak pro Špánika to byla první výhra,“ připomněl Koutný.

Jenže Špánik svůj další zápas prohrál. „To byla škoda, proti Kučerovi měl totiž velkou šanci,“ mrzelo Koutného. Úspěšný nebyl ani Bako a El Niňo rázem vedlo 3:1. Naději pro domácí vykřesal David, jenž porazil Kleprlíka, jenže v posledním utkání už Prokopcov nedopustil žádné překvapení, porazil Baka a zajistil všechny body Pražanům.

Havířovští jsou v tabulce osmí, stále však věří, že se dostanou výš. „Chceme skončit do šestého místa, pak bychom v play off mohli hrát otevřeně s každým,“ doufá Koutný.

VÝSLEDKY

Euromaster Liberec – Baník Havířov 4:2

Body: Kalužný 2, Shouman, Seibert – David 2

Baník Havířov – El Niňo Praha 2:4

Body: David, Špánik – Kučera 2, Prokopcov, Kleprlík