Přitom s domácím úspěchem proti Liberci se v Havířově tak nějak počítalo. „Mysleli jsme na výhru,“ přiznal trenér SKST Charvát Baník Havířov Kamil Koutný.

Dva body se povedly uhrát Petru Davidovi, jenž do Havířova přišel po letech strávených v Německu. Další hráči se k němu ale nepřidali a Liberec si odvezl výhru 3:2.

„Čihák nebyl v ideálním rozpoložení. Zároveň je totiž trenérem dětí, v létě toho měl hodně a moc toho nenatrénoval,“ uvedl trenér Koutný na adresu zkušeného svěřence.

Tibor Špánik nestačil na Samuela Kalužného, ale odehrál velmi vyrovnaný zápas s Radkem Koštálem, kterému podlehl 2:3. „To byla škoda, byl to důležitý zápas,“ mrzelo Koutného.

O týden později stolní tenisté Baníku odjeli do Prahy a pokusili se překvapit favorizované EL Niňo, to jim však nevyšlo. Uhráli jediný bod, o který se opět postaral David, jenž porazil 3:1 Stanislava Kučeru.

V dalším zápase ale prohrál s Jakubem Kleprlíkem. „Ve čtvrtém setu měl mečbol, v pátém zase vedl 9:5. Možná, kdyby vyhrál, tak to mohlo vypadat jinak,“ přemítal trenér Koutný.

Na víc už se havířovští hráči nezmohli. „Chtěli jsme je překvapit naší hrou, ale to se nepovedlo. Musíme potrénovat a příště se už pokusíme vyhrát,“ burcuje kouč Havířova před dalším zápasem.

Ten sehraje Baník 5. října v Hradci Králové.

VÝSLEDKY

Baník Havířov – EUROMASTER Liberec 2:4

Body: David 2 – Košťál 2, Seibert, Kalužný

El Niňo Praha – Baník Havířov 4:1

Body: Kleprlík 2, Prokopcov 2 – David
 
Petr Sobol