Bilance? Poloviční. Jeden vyhráli, další prohráli.

Havířovští podruhé během pár dní narazili na soupeře z Ostravy a opět byli úspěšní. Po překvapivé domácí výhře nad TTC Ostrava 2016 uspěli i na půdě TJ Ostrava KST. O to více pak Baník mrzela prohra v Hradci Králové. „Každá porážka s týmy na naší úrovni je ztrátou. Z těchto zápasů potřebujeme co nejvíc bodů,“ mrzelo havířovského trenéra Kamila Koutného.

Výhra nad Ostravou

V duelu s TJ Ostrava se Havířovští díky výhrám Čiháka s Karabcem rychle dostali do vedení. „S tím jsme počítali, pak se to ale začalo komplikovat,“ uvedl Koutný. Čihák a Karabec totiž své další zápasy prohráli. „Čihákovi se zápas moc nepovedl, byl po nemoci,“ dodal trenér Baníku.

Ilustrační foto.
Karvinsko a Ostravsko sužuje prach v ovzduší

Hodně bolestivá byla ztráta Karabce, který proti Sadílkovi ve třetím setu vedl 9:4, nakonec ale prohrál 13:15 a celý zápas už ztratil. „Byl to důležitý zápas, mohli jsme totiž mít o bod víc,“ litoval Koutný.

Ve čtyřhře však Havířov dominoval a zápas celkově vyhrál 4:3. „Byla to důležitá výhra, chceme skončit do šestého místa, abychom v play off měli hratelné čtvrtfinále,“ říká Koutný. V opačném případě by totiž Havířov narazil na El Niňo nebo ostravské TTC, a to by byl téměř jistý konec.

Ztráta v Hradci Králové

Zápas na stolech hradeckého DTJ byl pro Havířov velmi důležitý, Baníku ale utkání vůbec nevyšlo. „Prohráli jsme hrozně moc důležitých koncovek,“ litoval Koutný.

Havířovské basketbalistky drží pozice pro play off, ale budou to mít těžké.
Basketbalistky se podělily s Olomoucí

První zápas sice vyhrál havířovský David, jenže pak padli Špánik, Čihák a své druhé utkání nezvládl ani David. Ten s Olejníkem prohrával už 0:2, pak sice snížil a ve čtvrtém setu dokonce vedl 8:3, zápas ale do vítězného konce nedotáhl.

Naději pro hosty vykřesal výhrou nad Palkovským Čihák, přesto Baník nakonec prohrál 2:4. „Nevyšly nám koncovky, ten zápas klidně mohl skončit i naopak,“ mrzelo havířovského trenéra.

VÝSLEDKY

TJ Ostrava – Baník Havířov 3:4

Body: Sadílek, Bindač, Martinko – David 3, Čihák 2

DTJ Hradec Králové – Baník Havířov 4:2

Body: Olejník 2, Koblížek 2 – David, Čihák

Prodej, a kuchání vánočního kapra.
Kapři už jsou v kádích. Kolik letos stojí?
Jaromír Nohavica.
Nohavica přichází s dárkem, koncertem pro všechny