V derby porazili své ostravské kolegy 4:2 a získali všechny čtyři body za výhru. „V tomto utkání jsme byli favoritem, což potvrdil hlavně Marek Čihák. Kuba Crha v barvách Ostravy vlastně zařídil hostům oba body, ale náš Kuba Fígeľ měl zápas s ním rozehraný slibně. V jednom setu vedl už 9:3, ale ještě ho ztratil. Scházel kousek štěstíčka. Nakonec musel zabojovat Ivan Karabec," usmíval se manažer havířovského klubu Nikolas Endal.

Havířovští nastoupili bez vedení svého trenéra Kamila Koutného, jenž byl zrovna s reprezentačním týmem juniorů na olympijské kvalifikaci mládeže v Portugalsku, ale nijak jim to nevadilo.

Figeľ s Čihákem, někdejším dlouholetým ostravským hráčem, který se už také pomalu věnuje trénování, získali úvodní dva body a potřebný klid pro své barvy.

V dramatickém utkání pak sice miláček havířovského publika Ivan Karabec podlehl svému bývalému spoluhráči z Havířova Jakubu Crhovi 1:3, ale Baník měl navrch i ve druhé trojičce dvouher. Tu odstartoval dalším hladkým vítězstvím zkušený Marek Čihák nad Samuelem Kalužným.

Skvěle bojující Crha pak znovu dal Ostravě naději, když v pětisetové bitvě porazil svého jmenovce Jakuba Fígeľa 3:2.

Pětisetové drama vidělo publikum i v poslední dvouhře, ve které známý paralympionik Karabec i před zraky svých kamarádů z hokejového AZ Havířov porazil mladého juniorského reprezentanta Patrika Klose a pečetil výhru Baníku Charvát Havířov.

„Teď už máme play-off jisté a jde jen o to, jestli do něj půjdeme z páté nebo šesté pozice," přiblížil situaci v tabulce Nikolas Endal.

Baníkovci bojují o výhodnější páté místo s Královým Dvorem, na jehož stoly zajíždějí 8. února. Čtvrtí už neskončí, takže jejich soupeři ve čtvrtfinále (nejlepší dva celky tabulky jdou rovnou do semifinále) budou buď Hustopeče, anebo několikanásobný mistr El Niňo z Prahy. A koho by Havířovští raději?

„Asi ty Hustopeče. El Niňo má přeci jen pořád velkou kvalitu. Tu mají i Hustopeče, ale na pozici třetího hráče nejsou tak silné. Takže bychom raději Hustopeče," přiznal Endal. Nehledě na to, že na jižní Moravu je to přeci jen blíž než do hlavního města.

SKST Baník Charvát Havířov – TJ Ostrava KST 4:2

Výsledky: Fígeľ – Pavlík 3:1, Čihák – Klos 3:0, Karabec – Crha 1:3, Čihák – Kalužný 3:0, Fígeľ – Crha 2:3, Karabec – Klos 3:2.