Obhájkyně zlata z loňského turnaje v Kutné Hoře Kateřina Tomanovská bude mít asi největší konkurentku v Haně Matelové. „Moc se těším, mám tuhle akci moc ráda. Vloni jsem mistrovství republiky nehrála, protože jsem byla na turnaji v Kataru. Letos budu opět usilovat i titul,“ říká Hana Matelová, aktuálně 34. hráčka světového žebříčku.

Stejné ambice ale mají i další hráčky, například Zdena Blašková nebo Karin Grofová, která se vloni po mateřské úspěšně vrátila do extraligového kolotoče. „Se soupeřkami se velmi dobře známe, trénujeme spolu a to je výhoda pro všechny stejná. Bude záležet na tom, komu se víkendový turnaj povede nejlépe. Já doufám, že zlato získám pro sebe,“ touží po prvenství Hana Matelová.

Fotbalisté Horní Suché porazili v semifinále Poháru OFS Karviná doma Záblatí 6:0 a zahrají si finále.
Horní Suchou naladil postup do finále poháru. Kdo nováčka I.A třídy posílil?

V soutěži mužů, kde chybí poslední dva mistři republiky Jiří Vráblík a David Reitšpies, budou k hlavním kandidátům na uvolněný trůn patřit hlavně Tomáš Polanský, Lubomír Jančařík, Jiří Martinko a Pavel Širuček.

„Poslední dva šampionáty jsem kvůli zranění vynechal, o to víc se teď těším. Hraje se v Havířově, kde jsem strávil strašně moc let. Skvělou formu předvedli na nedávném turnaji v Singapuru Luboš Jančařík a Tomáš Polanský, já bych chtěl být takový černý kůň turnaje,“ tvrdí odchovanec havířovského stolního tenisu Pavel Širuček.

Tomáš Martinko.
Evropu už mají jistou, v Havířově půjde českým stolním tenistům o skalp Slováků

„V poslední době mám dobré výsledky v extralize a kluci ví, že budu nebezpečný. Totéž ale platí i o Jirkovi Martinkovi, který také hraje dlouhodobě hodně dobře. Věřím, že se mi podaří zasáhnout až do závěrečných kol a budu se snažit usilovat třeba i o titul,“ posílá Pavel Širuček vzkaz svým soupeřům.

V deblech tituly vloni vybojovaly páry Tomáš Martinko se Šimonem Bělíkem, Tamara Tomanová s Markétou Ševčíkovou a Petr David s Kristýnou Štefcovou.

Součástí letošního šampionátu je sobotní vyhlášení ankety Stolní tenista roku 2022.

Fotbalisté Havířova v prvním jarním utkání divize F porazili rezervu druholigové Opavy 2:0.
Podívejte se: Havířov sestřelil lídra z Opavy, gólem se uvedla posila z Polska

Mistrovství ČR ve stolním tenisu v Havířově - časový program:

Pátek 24. března - 10.00: kvalifikace mužů a žen.

Sobota 25. března - 9.00: slavnostní zahájení šampionátu, po něm začnou hlavní soutěže, 16.15: vyhlášení ankety Stolní tenista roku 2022.

Neděle 26. března - 9.30: pokračování soutěží, 14.00: začátek finálového bloku, 18.00: slavnostní medailový ceremoniál.

Vstupné ve výši 100 korun na celý  den je pouze v neděli