Havířovští se ve čtvrtfinále chtěli pokusit o malý zázrak, po dvou porážkách 1:4 jim ale sezona skončila právě tím osmým místem.

„Těžko jsme mohli čekat postup. Doma jsme ale odehráli dobrý zápas před velmi dobrou kulisou,“ řekl trenér Baníku Kamil Koutný, jenž sezonu nepovažuje za příliš úspěšnou. „Chtěli jsme skončit lépe než osmí po základní části, od toho se pak všechno odvíjí. Celkově jsme čekali víc,“ přiznal, že měl s týmem lepší vyhlídky.

Jediné dva body ve finále uhrála havířovská jednička Petr David, který se před sezonou vrátil po dvanácti letech strávených v zahraničí a byl oporou týmu. „Je to velký neúspěch celého týmu, měli jsme úplně jiné ambice,“ uvedl. „Věřili jsme, že El Niňo můžeme potrápit. Kdybych ještě někoho porazil, bylo by to hratelné,“ uvedl po čtvrtfinálové porážce s pražským týmem, za který dříve sám hrál.

Ačkoliv se Baníku sezona příliš nepovedla, David může být se svými výsledky spokojen. „V celkovém hodnocení jsem skončil na čtvrtém místě, což je dobré,“ řekla havířovská jednička, s níž rostly a padaly ambice týmu. „Trochu mě stresovalo, že to stálo jen na mě. Ale během sezony jsem taky něco pokazil,“ přiznal David.

Extraligové tabulce jasně vládlo El Niňo, za ním se seřadily zbylé týmy, z nichž každý mohl porazit každého. Baník ztratil na sedmou TJ Ostrava čtyři body. „Bylo to hodně vyrovnané, každý zápas byl těžký a těsný. Byly to čtyřhodinové boje, my jsme je ale bohužel většinou prohráli,“ hledal příčiny neúspěchu David, který v Havířově zůstává i pro další sezonu.

K jedné změně ale v týmu přece jen dojde - Tibora Špánika nahradí Martin Koblížek, jenž přichází z Hradce Králové. „Věřím, že příští rok bude lepší,“ hledí k další sezoně David.