Letošní ročník extraligy doznal mírných změn v obsazení. Soutěž se rozšířila z deseti na dvanáct týmů. Posunem kupředu je postup prvních osmi do klasického čtvrtfinále play-off bez předkol, respektive bez toho, že nejvýše postavené celky do prvních zápasů play-off vůbec nezasahovaly. „Do první osmičky bychom se snad vlézt měli," míní na startu soutěže trenér havířovského týmu Kamil Koutný.

Se svými svěřenci vstoupil do extraligy beze změn. V týmu pokračuje dál trio Michal Beneš, Marek Čihák, Roman Rezetka. Klasickým nováčkem soutěže jsou Františkovy Lázně, kde však hrají exreprezentanti Pavlica s Gavlasem a také bývalý juniorský reprezentant Plaček, takže o vyjukaného nováčka nejde. „Přibyl nám soupeř," uznává Koutný.

Dalším novým týmem je KT Praha legendární dvojice Milana Orlowského s Jindřichem Panským a už čtvrtý klub z hlavního města - Elizza. Naopak vypadlo Ústí nad Labem.

Jeden z hradeckých klubů Slavia se zase přejmenoval na poněkud nelogické Pražské Předměstí HK.

A vládce posledních let STEN marketing z Havlíčkova Brodu se přestěhoval do Ostravy. Ikona českého stolního tenisu Petr Korbel zde buduje velkoklub, který bude patrně pokračovat ve výsledcích z předešlého působiště. A právě na ostravské Výstaviště, kde domácí tým hraje, se na úvod nového ročníku vypravili baníkovci z Havířova. „Když už nic jiného, odpadlo nám cestování na Vysočinu," zasmál se Kamil Koutný.

Jeho tým si na nové místo na tuzemské extraligové mapě přijel jen solidně zahrát, protože kvalita hráčů Ostravy je na neporovnatelně jiné úrovni. „Šlo o to se rozehrát a dobře se připravit na důležitější zápas v Hradci Králové," upozornil Koutný. A to se povedlo.

Baníkovci druhé utkání na stolech hradeckého DTJ zvládli a připsali si na startu sezony příjemný bonus. DTJ by měl být rivalem havířovského týmu.

O dva body se zasloužil Beneš, který přehrál i domácí jedničku Olejníka 3:2, když odvracel dva mečboly soupeře. Tím utkání de facto zlomil, protože další duely dopadly podle předpokladů. Rezetka bojoval, ale prohrál oba zápasy, zato Čihák své dva duely zvládl.

„Michal nám ohromně pomohl. Ještě za nás odehraje dvě domácí utkání, pak bude bohužel muset na operaci ramene a bude nám nějakou dobu chybět," prozradil Kamil Koutný.

To může pro Havířov představovat mírné komplikace. Beneš spoluhráčům dlouho chyběl už v minulé sezoně a ti pak na poslední chvíli honili účast v play-off, kam by se za normálních okolností bez potíží dostali.

Už v pátek od 16.30 hodin čeká baníkovce podobně důležité utkání jako proti DTJ. Změří síly s Kotlářkou Praha, se kterou už loni sváděli klíčové boje o postup do vyřazovací části. „Loni jsme oba vzájemné zápasy zvládli, snad v tom budeme pokračovat. Výhra v Hradci i tato skutečnost by kluky mohla psychicky povzbudit," přál by si Koutný.

Sobotní duel s posíleným El Niňem totiž bude pro domácí obzvlášť těžký. Pražané jsou jasnými favority. Hraje se ve 14 hodin.

DTJ Hradec Králové – Baník Havířov 2:4
Body: Koblížek, Olejník – Beneš 2, Čihák 2

Table Tennis Ostrava – Baník Havířov 4:0
Body: Chiang 2, Korbel, Tregler – 0