„A na něm bychom neradi setrvali. Osmý tým totiž půjde v play off na favorizované El Niňo, které vyhraje základní část a je největším favoritem na zisk titulu. To bychom si asi moc nezahráli,“ předpovídá havířovský trenér Kamil Koutný.

Havířovští hráči nejprve navázali na výhru 4:1 v Hodoníně a stejným poměrem zdolali souseda v tabulce KT Praha. Jako klíčový se ukázal hned první zápas, ve kterém domácí David porazil 3:2 Pavelku. „Ten byl přitom do té doby snad nejlepším hráčem celé soutěže,“ uvedl Koutný k překvapivému výsledku.

Na Pavelku to hráčům Baníku skutečně šlo, vyšlápl si na něj totiž i Špánik, který, stejně jako David, proti pražskému týmu vyhrál oba své duely. „Byl to velmi důležitý zápas,“ pochválil své svěřence za zisk bodů Koutný.

Na favorita neměli

Třetí výhru v řadě už Baník nepřidal. Havířovští hráči v dalším zápase vyrazili k derby na půdu favorizované Ostravy, která doma nedopustila žádné překvapení a vyhrála jasně 4:0. „Bylo to jednoznačné, neměli jsme moc šancí,“ uznal kvality soupeře trenér Koutný.

Příležitost na zdramatizování utkání měl možná jen Špánik, jenž ve třetím setu s Olivaresem vedl 8:3, nakonec ale na sety prohrál 1:3. „Byla to škoda, potřebovali jsme se na něčem chytit, ale nepovedlo se to a zápas se ubíral podle předem stanoveného scénáře,“ dodal Koutný. Zbylá utkání, ve kterých dvakrát nastoupil Bako a jednou David, hosté jasně prohráli.

VÝSLEDKY

Baník Havířov – KT Praha 4:1

Body: David 2, Špánik 2 – Vožický

TTC Ostrava – Baník Havířov 4:0

Body: Tregler 2, Bajger, Olivares