Jejím asistentem se stal Číňan Xu Kai. „Je to povahově fajn člověk, znám ho řadu let, od polských trenérů i hráček vím, že je velký dříč. Může nás naučit nové tréninkové metody. Je to rodilý Číňan, který působí dvacet let v Evropě, to je ideální kombinace,“ těší se třiačtyřicetiletá rodačka z Havířova na spolupráci s čínským expertem.

Nová trenérská dvojice bude mít premiéru v kvalifikačním odvetném dvojutkání o postup na mistrovství Evropy družstev s Itálií a Portugalskem 11. a 12. ledna v Havířově. Do nich půjdou Češky s bilancí výhry v Itálii (3:1) a porážky v Portugalsku (0:3). V Národním tréninkovém centru v Havířově by rády uhájily postupové druhé místo ve skupině.

V nominaci jsou Hana Matelová, Kateřina Tomanovská, Zdena Blašková, Markéta Ševčíková a Jana Vašendová.

„Pokud přijedou Portugalky kompletní, budou asi nad naše síly. Ale ani tohle utkání nevzdáváme. Pro mne osobně je dobré, že nás jako první čekají Italky, se kterými máme k dispozici dobrý náskok z prvního utkání. Budeme ovšem pochopitelně chtít vyhrát, na to budeme hráčky motivovat,“ říká nová trenérka Renáta Štrbíková.

Ve středu se české stolní tenistky utkají s Itálií a ve čtvrtek s Portugalskem, oba souboje začínají v 18 hodin a vstupné je zdarma.