Cílem klubu jako takového zůstala práce s mládeží, která je dlouhodobě na vynikající úrovni. „Těší nás, že naši mladí už se začínají prosazovat i v celostátních soutěžích. Náš klub ročně pořádá spousty mezinárodních podniků pro mládež i děti, o víkendu jsme dokonce byli hostiteli celokrajského bodovacího turnaje mládeže, což je pro nás významné ocenění,“ podotkl předseda Klubstenu Rostislav Horáček, jehož klub v minulosti pořádal i městské kolo této soutěže.

„Naše děti se na různých oblastních, respektive okresních bodovacích turnajích otrkají a mohou pak úspěšně reprezentovat na soutěžích krajské a vyšší úrovně. A když k tomu mají možnost zahrát si doma, je to o to lepší,“ shrnul Horáček. Co se týče A mužstva, které se dostalo v minulé sezoně až do první ligy, druhé nejvyšší soutěže v republice, bylo v letní přestávce z pochopitelných důvodů obměněno. „Bohužel nakonec jsme neudrželi ani Poláka Piecowského, který původně slíbil, že zůstane, a tak ze zahraničních posil v družstvu zbyl už jen Oliver Škopec,“ prozradil Horáček, jenž do budoucna uvažuje o jiné strategii klubu.

„Na cizince už asi moc spoléhat nemůžeme. Prioritou zůstane specializace na vlastní odchovance a posilování mužstva hráči z okolí. Ale ruku na srdce, opravdu dobrých volných hráčů je minimum,“ podotkl. Klubsten drží po pěti kolech čtvrtou pozici v tabulce s vyváženou bilancí 2-1-2. „V Ostravě jsme prohráli díky tomu, že jsme byli oslabeni o nemocného Doležela, takže jsme hráli jen ve třech lidech. Kádr máme úzký, kromě Doležela a Škopce už jsou v prvním týmu jen Sviták a Tomáš Horáček,“ podotkl předseda Rostislav Horáček, otec posledně jmenovaného.