Kromě stále rostoucí konkurenci trápí českou i evropskou jedničku zdravotní problémy. Kvůli nim dokonce Karabec uvažoval o vynechání výše zmiňované akce. „Mám silný výron v kotníku. Je to velice nepříjemné zranění, které mi nedovoluje hrát na sto procent. A právě jedině maximální výkon mi může přinést úspěch, takže nevím, jestli je vůbec dobré, abych toto mistrovství absolvoval,“ řekl Karabec.

Minulý víkend jsem to na přání šéfa klubu zkusil v nižší německé regionální soutěži. Výsledkem bylo to, že jsem prohrál první mistrovský zápas po pěti letech. To už o něčem svědčí,“ upozornil na omezené možnosti havířovský stolní tenista, který by jinak nastupoval v roli jednoho z největších favoritů celé soutěže.

S Ivanem Karabcem počítá reprezentační trenér hned ve třech turnajích. Kromě nejprestižnější kategorie open, kde se utkají všichni hráči bez omezení postižení, bude hrát bývalý paralympijský vítěz a mistr světa také svou kategorii a čeká ho navíc i soutěž družstev.

„Bude to pořádný záběr. Fakt jsem zvědavý, jestli tento nápor kotník vůbec vydrží. Za stolem jsem jako přikovaný a každý, kdo stolní tenis hraje, ví, že nohy jsou velmi důležité. Počítám s tím, že soupeři rychle odhalí mé slabé místo a plně toho využijí. Jediná naděje tkví v tom, že se mi podaří zranění co nejrychleji uzdravit, nebo ho dostat do takové fáze, že vydržím s tejpací a bandáží,“ dodal Karabec.