Ve středu přispěl ke srovnání stavu finálové série mezi Karvinou a Plzní na 1:1 šesti přesnými zásahy. Jak utkání viděl? „Přišel mi úplně stejný jako ten první zápas v Plzni. Zásadní změnu v obraně či útoku jsem nevysledoval. Kombinace mají oba týmy pořád stejné, nikdo nic neměnil. Byla tam stejná bojovnost jako v Plzni,“ ohlížel se za vítězným utkáním Jan Zbránek.

Co jste udělali jinak, že jste ve středu vyhráli?

Zvedli jsme úspěšnost střelby. V Plzni jsme zahodili snad šestnáct tutovek. Doma už to bylo zhruba jen osm a to stačilo. To skóre je podobné jako v Plzni, jen na opačnou stranu, což je dáno právě tím, že jsme polovinu neúspěšných střel z Plzně dokázali proměnit v branky.

Vám osobně se střelecky daří. Dokázal jste formu načasovat na vrchol sezony?

Upřímně, zase tolik se mi nedařilo, spálil jsem asi čtyři tutovky. Měl jsem něco dát. To, že bych to nějak extrémně cvičil, se také nedá říct. Se svým pracovním vytížením už ani nemám víc prostoru na to, jak trávit v hale víc hodin. Už tak jich tam trávím asi osm denně.

Karvinští házenkáři (v zeleném Jan Užek) přetlačili ve středu Plzeň a stav finálové série je tak vyrovnaný 1:1 na zápasy.
Házenkáři vrátili úder. Finále je srovnané

Je to ve finále o tom umět správně rozložit síly?

Ano, spíš se šetří síly, protože co se nenatrénuje během sezony, to se na konci sezony už nezlepší. Musíme prostě trénovat během sezony a na jejím konci se nám to vrací. Zatím to vypadá dobře, je to 1:1, teď jedeme do Plzně, tam to urveme a příští týden bychom to chtěli oslavit doma.

Problémy vám zatím dělá střelec soupeře Jan Stehlík. Jak na něj?

Je to výjimečný hráč. Zase na druhou stranu – když bude střílet jen on, tak v pohodě. Třicet gólů nám nedá.

Zbránkovi se v play off střelecky daří. V pěti případech dal čtyři góly, ve třech dokonce šest.Zdroj: Ivo Dudek

Zatím mu to tam ale padá, i když vy jste ho ve středu část zápasu úspěšně bránil…

V Plzni nám dal osm gólů, teď zase. Padalo mu to tam z neskutečných pozic. Pořád jsou tam chyby, ale když on dá gól i z jedenácti metrů. Občas to fakt trefuje neskutečně, až si říkám, co chceš proti němu dělat? Nezbývá, než mu zatleskat. Asi k němu musíme chodit ještě o ten jeden krůček blíž, aby dal celkově o jeden dva góly méně. Bránit ho je náročné, ale to se dalo čekat. Je to finále, je to válka, musíme to zvládnout.

Co jste říkal na atmosféru v hledišti?

Před našimi fanoušky opravdu klobouk dolů. Přijít na zápas ve středu, v konkurenci hokeje, přímého přenosu a v takový čas, to skutečně smekám. Vytvořili nám neskutečnou atmosféru, vyprodali halu. Plzeň se doma chlubila tím, že přišlo 1400 lidí, ale takové fanoušky, jako máme my, to nemá nikdo.

Michal Brůna je lídrem karvinského týmu.
Michal Brůna: Plzeň nás nemá přečtené
Baníkovci předvedli, jak vypadá příkladné nasazení a bojovnost. Na snímku proměňuje sedmičku Radim Chudoba.
To je boj! Trenér Michalisko chválil srdíčko