Karvinští nechali zapomenout na porážku v Litovli, a přestože soupeř dorazil v plně sestavě, tedy včetně Roberta Plška a Michala Hradila, což jsou extraligoví borci, rozmetali domácí soupeře střeleckou silou v útoku.

„Oproti minulému utkání se nám podařil vstup do zápasu a brzy jsme se ujali vedení 4:0. Tento rozdíl jsme si udržovali po většinu prvního poločasu," přibližoval manažer MHK Karviná Marian Zielina. Až v samotném závěru dokázali Holešovští korigovat na rozdíl branky. „Vinou polevení koncentrace," upřesnil Zielina.

Po přestávce domácí opět zabrali. Díky rychlé hře a dobré obraně se dostali brzy do bezpečného brankového náskoku, který v průběhu dalších minut navyšovali. Hráči se v koncovce prosazovali jak z rychlých protiútoků (desetigólový kapitán Jaščenko), po sedmičkách (Diviš, Pomahač) i z postupného útoku.

Soupeř fyzicky nedokázal vzdorovat. Většinu utkání odehrál v osmi lidech a domácí jej v závěru jasně předčili.

MHK Karviná – TJ Holešov 36:27 (14:13)

MHK: Tabara, Nolč – Jaščenko 10, Pomahač 6/3, Pecka 4, Seriš 1, Drzyzga 3, Borový, Vančo, Diviš 6/1, Pindej 1, Kawulok 5, Čavrnoch.