Republikový šampionát proběhl v Těšíně vůbec poprvé. Český svaz krasobruslení (ČKS) jej přidělil místnímu klubu poté, co si ověřil, že pořadatelé podnik podobného významu zvládnou. „Proběhla u nás už čtyřikrát Velká cena Českého Těšína, v lednu počtvrté, a ta je i součástí seriálu Českého poháru. Na základě toho jsme se přihlásili do výběrového řízení pro pořádání MČR a byli vybráni,“ popsal tajemník krasobruslařského klubu z Těšína Pavel Wojtyla postup, na jehož základě se do města nad Olší sjela republiková elita v žákovské kategorii.

První den proběhlo slavnostní losování šesti věkových kategorií za účasti představitelů města i předsedy ČKS Stanislava Žídka. Další dva dny se už závodilo.

Do Těšína se sjelo 95 mladých krasobruslařů a krasobruslařek z původního počtu 110 nominovaných a neztratili se ani domácí závodníci Slavoje.

Bronzovou medaili si v kategorii nejmladších žáků vyjel Marcel Novák před svým oddílovým kolegou a celkově čtvrtým Marianem Klusem.

Mezi mladšími žáky zase skončil druhý Damian Malczyk a dosáhl tak nejlepšího výsledku z místních krasobruslařů.

Obhájkyně loňského zlata Karin Kenická obsadila v nejsilněji obsazené kategorii žaček čtvrté místo. V celorepublikové konkurenci je i to skvělý výsledek.

Sebastian Malczyk bral také bronz, a to v kategorii žáků, kde skončil čtvrtý orlovský Lukáš Vágner.

V průběhu šampionátu proběhlo i ocenění nejlepších závodníků v celém seriálu Českého poháru za sezonu 2018/19. V kategorii nováčci chlapci skončil čtvrtý Marek Měřva z Orlové, mezi nejmladšími žáky byl Marcel Novák z Českého Těšína třetí. V mladších žácích skončil Damian Malczyk celkově druhý, jeho bratr Sebastian zase třetí mezi žáky. Čtvrtý v této kategorii byl David Čurilla z KK Havířov.

Oproti ročníku 2017/18 je to přibližně stejný počet okresních závodníků na předních pozicích sezonního žebříčku. Loni byla mezi mladšími nováčky v dívkách druhá Anna Linzerová z KK Havířov a mezi nováčky chlapci třetí Marian Klus z Těšína. Damian Malczyk, který loni přešel do českotěšínského Slavoje z Karviné (spolu se svými bratry), byl třetí mezi mladšími žáky, havířovský David Čurilla druhý mezi žáky a orlovský Ondřej Marmovič třetí mezi juniory.