Svěřenci Marka Michaliska měli i tento zápas velmi dobře rozjetý, v průběhu hry vedli už o pět gólů, pět minut před koncem 25:24, ale kolaps v zakončení je o vedení připravil, a o vítězi nakonec opět rozhodovala až střelba ze značky sedmimetrových hodů bez toho, aniž by se nejprve hrálo prodloužení, což je asi největší kaňka na průběhu letošního play off.

První čtvrthodinu ležela na hráčích obou týmů znatelná nervozita, skóre se hýbalo jen velmi zvolna, až závěr půle lépe vyšel karvinským borcům, kteří si vypracovali tříbrankový náskok. Skvěle chytal Nemanja Marjanovič, po středečním výpadku se probral Jan Zbránek a zase proměňoval své šance. Ofenzivním tahounem byl Marek Monczka.

Ztrátou pro karvinský tým byla absence Radima Chudoby, kterého v první půli vyřadilo zranění a do utkání už nezasáhl.

Plzeň opět přistoupila k osobnímu bránění Michala Brůny, ale baníkovci se s tím popasovali slušně a celý poločas měli mírně navrch.

Lepší byli ještě v prvních deseti minutách druhé části, kdy si trpělivou hrou vybudovali náskok 16:11! Jenže ho neudrželi. Začali zahazovat jasné tutovky a Plzeň vycítila šanci. Jakmile se v 42. minutě dotáhla, ve zbytku zápasu už tahala za delší konec provazu a baníkovci prakticky neustále jen dotahovali.

Karvinští házenkáři (v zeleném) prohráli zase na sedmičky a pověsili si na krk jen stříbrné medaile.

Dotáhli se, pak rozhodly sedmičky

V závěru předvedli velkou morální sílu, když v oslabení stav 27:25 dorovnali na 27:27! V posledních sekundách Marjanovič chytil tutovku Šindelářovi a na opačné straně vybojovali hosté sedmičku, kterou proměnil zkušený Brůna.

Šlo se tedy znovu do sedmimetrových hodů, v nichž paradoxně jako jediný selhal právě nejtechničtější hráč a patrně i nejlepší borec celé extraligy Michal Brůna.

Karvinští si na krk pověsili „jen“ stříbrné medaile, přičemž to byla teprve čtvrtá prohra Karviné od zavedení vyřazovacích bojů. Naposledy byli baníkovci druzí v roce 1998 právě po finálové prohře s Plzní.

„Bohužel se rozhodlo v útoku a v našem neproměňovaní šancí. Z domácího brankáře (Šmída) jsme opět udělali hrdinu, když jsme ho z jasných pozic jen trefovali,“ smutnil po zápase karvinský Dominik Solák.

Domácí Michal Tonar mladší proměnil v rozstřelu rozhodující sedmičku. „Byla to obrovská úleva. Jsem rád, že to tam spadlo. Myslím, že jsme dnes ukázali naši sílu, ve druhé půli jsme se neskutečně zvedli. V kabině byl o přestávce trochu vítr, a když jsme se dostali na kontakt, dotlačili nás k obratu diváci,“ komentovala výhru střelecká opora Plzně. A kde viděl příčiny úspěchu? „Podle mě se rozhodlo ve středu v Karviné. Prohrávali jsme 1:2 a prakticky nikdo nám už nevěřil. Ale zvládli jsme to na sedmičky, ten čtvrtý zápas byl klíčový. Dneska to naštěstí zase na sedmičky vyšlo. Byli jsme šťastnější,“ uznal Tonar.

Talent Plzeň – Baník Karviná 27:27 (11:14), 5:3 na sedmičky

Sled: 1:1, 3:3, 4:5, 5:7, 6:9, 10:10, 11:16, 13:16, 16:17, 19:18, 22:22, 24:25, 27:25. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 4/3:4/4. Vyloučení: 5:6. ČK: 55. Stehlík – 58. Solák. Diváci: 1550. Sedmičkový rozstřel: proměnil Ivancev (1:0), neproměnil Brůna (1:0), proměnil J. Tonar (2:0), proměnil Monczka (2:1), proměnil Vinkelhöfer (3:1), proměnil Piatek (3:2), proměnil Douda (4:2), proměnil Zbránek (4:3), proměnil M. Tonar (5:3). Konečný stav série: 3:2.