Fanoušci se opět mohou těšit na nejlepší světové páry mužů a žen, které budou bojovat o body, potřebné pro start na letních hrách v Paříži 2024. Chybět mezi nimi nebude ani oblíbená česká dvojice Ondřej Perušič a David Schweiner. Do Ostravy tentokrát poprvé přijedou jako úřadující mistři světa a už jistí účastníci olympiády.

Mezi světovými kráskami v bikinách bude mít velkou motivaci i ostravská rodačka Barbora Hermannová. Úspěch na domácí pláži pod vysokou pecí by pro zkušenou českou reprezentantku s parťačkou Marií-Sárou Štochlovou mohl být rozhodujícím krokem k postupu na písek pod pěti propojenými kruhy ve Francii.

Sportovní kalendář pro rok 2024 z Moravskoslezského kraje.
Sportovci v unikátním kalendáři: Sličná Miss bojovnice i mistr s Baníkem na ledě

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro v bývalém industriálním areálu je mezi plážovými volejbalisty a volejbalistkami z celého světa velice oblíbený nejen svým netradičním prostředím, ale také výbornou organizací a fantastickou atmosférou v hledišti. I proto ho světová volejbalová federace FIVB řadí mezi tři nejlepší. V roce 2024 se v Dolních Vítkovicích bude konat už pošesté, zrušil ho jen před třemi lety covid.

Seriál Elite 16 tvoří v roce 2024 pouze devět turnajů. Začíná v katarském Dauhá (5. až 9. března), pokračuje v mexickém Tepicu (17. až 21. dubna), brazilském Natalu (1. až 5. května), portugalském Espinhu (22. až 26. května). Po Ostravě (5. až 9. června) se bude hrát ve švýcarském Gstaadu 3. až 7. července), rakouské Vídni (10. až 14. července), německém Hamburku (21. až 25. srpna) a kanadském Montrealu (28. až 31. srpna). Jeho finále pak bude na začátku prosince opět hostit Dauhá.