Havířovské tanečnice nezklamaly a opět potvrdily, že patří nejen k nejlepším klubům disco dance v Česku, ale vlastně vůbec na světě. Zlaté medaile jim náleží právem.

„V červnu jsme se zúčastnili mistrovství světa, odkud jsme odváželi krásné, i když nepopulární čtvrté místo. Proto pro nás bylo obrovským překvapením, když jsme na světovém poháru vybojovali rovnou zlaté medaile,“ uvedla šéftrenérka TŠ Horizonty Tereza Olšarová.

Její svěřenkyně nechaly v Ústí za sebou právě i úřadující mistry světa.

Vítězi světového poháru se stala dětská formace Respect us! dětí do 11 let, která se letos pyšní již dvěma tituly republikových mistrů.

Děvčata získala zlato.Zdroj: TŠ Horizonty

Dětská formace havířovské školy však nebyla jediným želízkem v ohni, které Horizonty do Ústí vezly. Velmi dobře si totiž vedly havířovské tanečnice i v jiných kategoriích. Dětská malá skupina SuperKids se v obrovské konkurenci téměř dvaceti soupeřů probojovala až do samotného finále a jako jediný český tým v této kategorii nakonec obsadila šesté místo.

Ze sólistek si v konkurenci 73 tanečnic nejlépe vedly Karolína Kubenková (20. místo) a Veronika Kršková (13. místo), která zůstala těsně před branami semifinále.

„Byly to neskutečné emoce. Už jen postup malé skupiny do finále byl přílivem slziček štěstí dětí, trenérů i rodičů, natož pak samotné vyhlášení zlaté příčky světového poháru,“ přiznala Tereza Olšarová.

Jak upozornila, až do konce října přibírá taneční škola Horizonty nové tanečníky, takže případní zájemci jsou vítáni.

Děvčata získala zlato.Zdroj: TŠ Horizonty