Tanečníci bohumínského souboru Radost-Impuls zabodovali na soutěži v Petrohradu.Bohumínský taneční soubor Radost & Impuls letos na podzim vybojoval v ruském Petrohradě celkem devět zlatých, šest stříbrných a pět bronzových medailí.

Mistrovství Evropy v Modern & Jazz Dance a zároveň Světového poháru v Show Dance se soubor účastnil v polovině října.

„Soutěž v Petrohradu byla pro nás výjimečná hlavně místem konání. Některé děti letěly poprvé v životě letadlem, byl to tedy pro ně opravdový zážitek. Petrohrad je přenádherné město. Pocity z vítězství jsou také vždy nádherné a jsou velkou odměnou za tvrdou práci na baletním sále,“ říká Karin Kukačková z tanečního souboru Radost & Impuls.

Choreografie s tanečníky připravili vedoucí tanečního souboru Radost-Impuls Lenka Krčová, bývalí členové souboru Barbora Poremská, Marco Běhal a hostující zahraniční choreografové Klaudia Czapka z Polska a Santiago Bello ze Španělska.

„Úspěch nepřichází pravidelně, často se na něj pracuje i několik let. Nejkrásnějším zážitkem bylo, když jsme přistávali na letišti v Praze a kapitán letadla prohlásil, že mu bylo ctí vézt na palubě mistry Evropy,“ dodává Karin Kukačková.

Členové souboru Radost & Impuls mají v nejbližší době skutečně nabitý program. První tři měsíce roku 2019 bude poté celý soubor nacvičovat zbrusu nový program a repertoár. Celkem 140 tanečníků představí novou choreografii koncem března ve sportovní hale Bospor v Bohumíně.