Totéž se jim - rovněž za účasti televizních kamer - stalo před týdnem v Kopřivnici. Také tam vybouchli ve druhém poločase.

V domácím dresu měli extramotivaci uspět Tomáš Mlotek s Chudobou, dva bývalí karvinští borci, ještě více vidět však byl Sklenák, jehož návrat do Frýdku-Místku se ukazuje jako výborný tah a Frýdek by se s ním mohl stát štikou soutěže.

„Sklenák je lídrem našeho týmu. Individuality dělají v kolektivním sportu hodně,“ souhlasil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

První poločas se ještě baníkovci drželi. A to především díky křídlům, která měla stoprocentní úspěšnost. Za očekáváním zůstala hra z pivota i výkony gólmanů.

V závěru poločasu Karvinští opět „zadrbali“ útok a místo, aby se dotáhli k soupeři na rozdíl gólu, obdrželi v poslední sekundě branku na 15:12.

Ještě horší pak byla úvodní čtvrthodina druhé části, kde Frýdek rozhodl o svém vítězství. „Před dvěma dny zahrajeme skoro skvěle, dneska zcela propadneme. Nechápu to,“ kroutil po zápase hlavou Michal Brůna.

Zápas mu možná připomněl duel v Kopřivnici, kde týmu scházela dobrá rozehrávka. „Ta nám sice chyběla i dnes, ale ještě více chyběly góly. Dělali jsme technické chyby, vůbec jsme se nedokázali prosadit ze spojek,“ uznal Brůna.

Možná zvažuje svou účast na hrací ploše. Hráči bez něj v útoku občas vypadají bezradně. „Jsme ve stejné situaci jako před týdnem. Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na Brno. Ještě tam (na hřiště) nevlezu. Věřím klukům, že se tam zvednou,“ dodal.

Spokojen však nebyl. Přitom na startu druhé půle správně stanovil taktiku s osobní obranou na špílmachra Sklenáka. To slavilo úspěch, ale jen chvíli, protože Karvinští hráli dvakrát v oslabení a Frýdek toho využil k navýšení náskoku.

Baník se pak v útoku dlouho hledal a náskok domácích narostl na deset gólů, takže bylo jasné, že je po zápase. Frýdek svého rivala zválcoval ve hře spojek, kde Karvinští neměli vůbec svůj den.

„Je pro mě překvapením, jak kluci bránili. Přitom ještě v neděli jsme se vraceli z Plzně. Čekal jsem, že únava bude znát, ale obrana nám fungovala skvěle. V Plzni naopak vůbec. Podržel nás gólman Pyško a kluci to oddřeli,“ hodnotil derby frýdecko-místecký Daniel Valo.

Pepino Frýdek-Místek – Baník Karviná 28:22 (15:12)

Sled: 3:0, 4:3, 6:6, 10:7, 11:11, 13:12, 16:13, 23:13, 25:17, 27:19. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 1/1:1/1. Vyloučení: 2:6. Bez diváků.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Sklenák 7, Gřešek, Choleva a Bureš po 4.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Nedoma 4, Růža 3, Gromyko, Plaček, Patzel 4/1, Drzyzga 1, Urbański 2, Jan Užek 2, Skalický 4, Franc, Flajsar, Solák, Nantl, S. Mlotek 2. Trenér: Brůna.