V předchozím kole havířovské družstvo dospělých prohrálo poprvé po skoro dvou letech, a to s TK Gymnázium Uničov v poměru 3:6. Jedině výhra jim mohla uchovat naděje na případný postup do 2. ligy. V Českém Těšíně se jim těžký úkol podařilo splnit na jedničku.

Tentokrát musela družstvo podržet mužská část týmu, která uhrála pět bodů a zajistila vítězství 5:4. První havířovský hráč Jan Bolek porazil Jiřího Pytelu 7:5, 6:0. Druhý hráč Petr Mandelík porazil havířovského odchovance v dresu soupeře Dana Skácela 6:4, 2:6, 7:5. Otakar Lucák podlehl po boji slovenskému hráči Petrovi Bačovi 4:6, 4:6. Dokonalé vstání z mrtvých předvedl Robert Nowak, který dokázal porazit Jakuba Rašíka 6:4, 1:6, 7:6, když ve třetí sadě prohrával už 0:5.

Havířovské ženy tentokrát nezískaly pro tým ani bod. Monika Wawrzyczková prohrála s Terezou Malíkovou 3:6, 2:6 a Martina Nitková podlehla Kristýně Hančarové 6:3, 3:6, 3:6. Společně nestačily na své soupeřky ani ve čtyřhře a prohrály 3:6, 6:4, 6:7. To už bylo naštěstí za stavu, kdy měl Havířov potřebných pět bodů a celkové vítězství na své straně. Muži totiž obě čtyřhry vyhráli. Pár Bolek, Mandelík porazil Pytelu s Kocurem 7:6, 6:4 a pár Nowak, Lucák porazil dvojici Rašík, Skácel 6:4, 6:2.

Ve vyrovnané soutěži se Havířov dělí v divizi o 2. místo společně hned se dvěma týmy s bilancí tří výher a jedné prohry. Další utkání sehrají Havířované na domácích kurtech v areálu TK Havířov v sobotu 2. června od 9 hodin.