„Když před sezonou vstupovala dvě družstva TK Havířov do Oblastního přeboru družstev starších žáků, byl předložen vedením klubu cíl pro B tým obsadit popředí tabulky. Stím, že umístění do třetího místa by bylo úspěchem. O postupu se neuvažovalo, a tak jsme uvolnili našeho nejlepšího hráče Filipa Poláčka na hostování do ligového Třince. Postup je senzací, ale hlavně výsledkem dlouholeté práce smládeží, které se věnujeme,“ konstatoval prezident TK Havířov Petr Špok.

Po minulém kole, kdy starší žáci porazili vdůležitém utkání TK Witzenmann Opava 5:4, nastoupili v předposledním kole proti TK Biocel Vratimov. Ten byl těžkým soupeřem, který měl pouze jednu prohru a také aspiroval na postup do nejvyšší soutěže. Havířovští žáci věděli, že když vyhrají, postupují do ligy. Do bojů se vrhli bojovně naladěni a uspěli.

Vutkání prvních hráčů zvítězil havířovský Jiří Javůrek nad Radimem Kociánem 6:2, 6:2, druhý havířovský hráč Josef Fajkus porazil Ondřeje Maršálka 6:4, 2:6, 6:1. První hráčka TK Havířov porazila Andreu Přívarovou 6:7, 6:1, 6:1, druhá Klára Messerschmidtová prohrála sDagmar Janischovou 2:6, 2:6. Vutkání třetích hráčů porazil Jan Horváth Vojtu Maršálka 6:2, 6:2 a čtvrtý Jan Seidl podlehl Filipu Kociánovi 0:6, 1:6. Po dvouhrách byl tedy stav 4:2 pro Havířov a kpostupu stačilo vyhrát jedinou čtyřhru. Hned první přinesla po nervózním začátku vítězství domácího páru Jiří Javůrek, Martin Matuštík nad bratry Maršálkovými 6:4, 6:2 zisk pátého bodu a celkové vítězství. Poslední zápas už nemohl na postupu havířovských starších žáků do nejvyšší soutěže nic změnit.

„O postup se družstvo popralo jako celek a nemalou měrou pomohlo i kvalitní obsazení postu nehrajících kapitánů, kde se střídali trenér Karel Grobelný a Jiří Javůrek. Vposledních dvou zápasech posílil realizační tým trenér Roman Fojtík. Velkou zásluhu na postupu mají také rodiče hráčů, kteří stýmem jezdili na utkání a hlavně ve dvou posledních kolech pomohli svým povzbuzováním kkonečnému vítězství. Přitom čtveřice Fajkus, Horváth, Seidl, Matuštík jsou ještě mladší žáci,“ řekl dále Špok. „Po postupu mladších žáků do nejvyšší soutěže je to další úspěch havířovského tenisu vletošní sezoně. Je vidět, že jsme dobře zúročili podporu sponzorů a města,“ dodal Špok.