K těrlické přehradě se sjela kompletní česká špička, která se utkala v sedmi soutěžních kategoriích. Nejmladšímu závodníkovi bylo teprve šest let, tomu nejstaršímu 55.

Roli královské disciplíny plnil wakeboarding, v němž pozici největšího favorita a postavení aktuální české jedničky potvrdil Patrik Hanes, který ovládl nejsledovanější kategorii Open.

„Byl to úžasný závod. Potkal jsem tady kamarády, celou dobu se s nimi hecujeme a moc jsem si to užil,“ řekl osmnáctiletý závodník ze Stráže pod Ralskem.

Nemůžu si to tady vynachválit, Těrlicko mám moc rád a rád se tady vracím,“ dodal Hanes, jenž loni skončil sedmý na mistrovství Evropy do 19 let. Letos ho čeká další šampionát v Německu. „Ostatní se každý rok zlepšují, pořád je co dohánět, ale chtěl bych se dostat co nejvýš,“ vyhlíží svůj vrchol sezony.

Těrlická přehrada hostila republikový šampionát wakeboardistů a wakeskaterů.

Do Těrlicka se mistrovství republiky vrátilo po dlouhých letech a organizátoři i soutěžící byli se vším nadmíru spokojeni. „Je tady sice starší vlek, ale parádně tahá,“ řekl po závodě hlučínský závodník Vojtěch Krčmář, jenž se už několik let drží mezi českou wakeboardingovou špičkou.

„Úroveň tohoto sportu jde v posledních letech výrazně nahoru. Zásluhu na tom mají mladí jezdci, mezi které já už nepatřím,“ usmál se jednadvacetiletý Krčmář, jenž se pohybuje do dvacátého místa evropského žebříčku.

Nejlepší světoví wakeboardingoví závodníci mají patnáct až dvacet let. „Za absolutní špičkou trošku zaostáváme, ale roste nám druhá generace, které ta předešlá předává cenné zkušenosti. Současní závodníci mají rychlejší progres,“ okomentoval stav českého wakeboardingu ředitel sobotního závodu a mezinárodní rozhodčí Lukáš Bystroň.

„Máme krátkou sezonu. Zatímco konkurence maká v Asii, nám v zimě zamrzne rybník a musíme čekat,“ poukázal na české poměry závodník Krčmář. Víkendová podívaná ale ukázala, že si česká elita nevede vůbec zle – diváci se měli na co dívat!