Bitva u Uherského Hradiště dopadla nejtěsnějším rozdílem a Těšíňaní si hodně oddechli.

„Vzpruhou pro náš tým byla informace, že za domácí nenastoupí jejich nejsilnější hráč a zároveň osmý hráč českého žebříčku Vlastimil Babula,“ přiznal férově zástupce kapitána Slavoje Marek Kawulok.

Samotné utkání se pro Těšín vyvíjelo příznivě, když celkem brzy dovedl útok k vítěznému konci Janusz Raszka a zanedlouho jej následoval Lumír Mrázek, který se v nepřehledné pozici plné taktických zápletek zorientoval lépe než soupeř.

Ihned poté přinutil Marcin Molenda postupným zesilováním tlaku černými figurami hrajícího Martina Húsku ke kapitulaci. „Za stavu 3:0 to vypadalo skvěle, ze zbylých pěti partií jsme měli tři v lepší pozici a dvě byly prohrané. Rozhodli jsme se tedy remízami doplachtit k zápasovému vítězství,“ prozradil Kawulok.

V desátém – předposledním – kole hostí Těšíňané TJ Ostrava. Pokud vyhrají, budou už opravdu jen krůček od historického úspěchu, tedy postupu do nejvyšší soutěže. Budou si ale muset poradit s nebezpečným béčkem Frýdku-Místku. Toto utkání se hraje na stolech soupeře v dubnu.

ŠK Staré Město – Slavoj Český Těšín 3,5:4,5

Body: Bažant st. a Skalský po 1, Kaňovský, Dobeš a Spěváková po 0,5 – Molenda, Mrázek a Raszka po 1, L. Langner, Wiewiora a Kawulok po 0,5.

Oldřich Horák