Na turnaj přípravek do Orlové přijelo několik desítek závodníků a po společné rozcvičce si vyslechlo spoustu rad a naučilo několik chvatů od svých starších kolegů - závodníků. Zopakovali si, jak se správně nastupuje na tatami a také pravidla. Poté turnaj začal.

Pět českotěšínských závodníků šlo do soubojů s vervou a snažilo se předvést to nejlepší. Někomu to stačilo, někdo se musel spokojit s „bramborovým" nebo podobným umístěním.

Českotěšínský tým v Orlové.

Jan Kuric a Christian Frater své kategorie vyhráli, na šestém místě se umístila Denisa Franioková, pro kterou to byly vůbec první závody. Na čtvrtém místě skončila Dorotka Stanková a místo třetí patřilo Evě Kuricové.

„Děti se pořád učí, na dalších závodech už zase budou dělat méně chybiček. Pouze učení dělá mistra,“ upozornil trenér Luboš Wiejacki.

Než se vypsaly a předaly diplomy, proběhlo randori, na kterém si už malí judisté zase mohli některé nové věci vyzkoušet. Atmosféra byla po celou dobu turnaje velmi přátelská a kromě diplomů a medailí obdržely děti od pořadatelů i nějakou pozornost.

Českotěšínští navštívili i Frýdlant nad Ostravicí, kde se konalo Randori pod Lysou horou. Na závodníky zde čekaly krásné medaile, diplomy, pro vítěze sošky nebo plaketky a pro nejlepší družstva také poháry. Českotěšínské judo reprezentovalo deset závodníků, z nichž někteří soutěžili vůbec poprvé. Na konečných výsledcích to ale nebylo poznat. Bylo z toho třikrát třetí místo, pětkrát druhé a dvakrát dokonce vítězství. Výprava si domů odvezla i krásný pohár za 3. místo v soutěži družstev.

Velká cena Ostravy přilákala na start přes dvě stovky závodníků, a to i z Polska a Slovenska. V nabité konkurenci vyhrála Eva Kuricová, Matěj Lederer a Jana Kolondrová skončili druzí, Jan Kuric bral třetí místo a Pavel Lomozík skončil devátý.

Medailisté v Ostravě.

V polském Sosnowci se konal další letošní mezinárodní turnaj dětí a mládeže. I když tentokrát byla účast nižší, „pouze“ necelých 250 závodníků, kvalitu turnaje to v žádném případě nepoznamenalo. Těšíňané zde brali tři třetí místa, tři druhá a hned pět vítězství.

Judo club Městské policie Ostrava zase pořádal VI. letní turnaj judo MDD 2018, na který kromě již zkušených závodníků vyrazili i začínající judisté Těšína, aby nasbírali svoje první zkušenosti. Devět závodníků bralo nakonec tři první, čtyři druhá a dvě třetí místa.

Super počasí, super hala, super organizace, super turnaj, super zábava a super výsledky – tak by se dal charakterizovat turnaj v polských Żorech, kde proběhla druhá edice turnaje Grand Prix Żory 2018. Čtyři závodníci Juda Český Těšín si nejen kvalitně zazávodili, ale také si vyhráli v dětském koutku a po závodech zařádili v parku na posilovacích strojích a na dětském hřišti. Poté odjeli spokojeni domů s bilancí čtyř zlatých medailí.