„Ztráta domácí neporazitelnosti mě štve. Sami jsme si situaci komplikovali zbytečnými vyloučeními,“ žehral na nedisciplinovanost svých hráčů hrající trenér mužstva Lumír Rosůlek.

Připomněl, že posledních šest minut strávil jeho tým v oslabení. „Zkušený a kvalitní tým typu Plzně to samozřejmě potrestá. V takových zápasech si to prostě nemůžeme dovolit,“ lamentoval.

Domácí měli také k dispozici pár přesilovek, udeřili jen jednou. „Většinou jsme v nich trefovali hned prvního hráče, takže to vypadalo, že Plzeň přijela s dvaceti gólmany,“ kroutil hlavou Rosůlek.

Jinak jeho tým předvedl pozorný a důrazný hokejbal, hráči svedli se soupeřem řadu soubojů, dřeli. „To skóre tomu odpovídá, byl to boj. Plzeň potrestala naše dvě individuální chyby, ale neměla to jednoduché, takže aspoň to se nám povedlo,“ uznal hrající trenér HbK, že Karvinští hodlají dál pokračovat v budování pověsti nepříjemného, důsledného a houževnatého týmu.

„Přinutili jsme je máknout si. V Karviné si body bude muset každý pořádně vydřít, jestli si chce odsud něco odvézt,“ zdůraznil Rosůlek. „Zároveň je to poučení pro nás, chyby si vyhodnotíme a propříště se v takových zápasech budeme muset vyvarovat vyloučení, protože nás dost brzdí. Necháme se zatlačit, ubývají nám síly,“ upozornil Rosůlek, že tento nešvar se bude muset odbourat, nebo aspoň zredukovat.

HbK Karviná – HBC Plzeň 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Diviš (J. Rosůlek, Sladký) – 8. Švarc (Kejř, Pokorný), 18. Švarc (Kunzmann, Ulč), 40. Benedikt (Vágner, Švarc). Rozhodčí: Škrobák, Zbořil. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Diváci: 97.

Karviná: Heczko – A. Pilch, R. Liboska, Říman, Zaremba, Sladký, M. Vašek – J. Rosůlek, Pala, Fárský – Diviš, L. Rosůlek, Pacas – Řehůřek, Konečný, T. Mikeš – Krul, Kalus, Kamenský. Trenér: L. Rosůlek.