V tištěném vydání Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Každý týden vyhlašujeme vítěze, který dostává sadu plechovek piva Radegast.

Celkový vítěz pak vyhraje v listopadu sud piva Gambrinus, a navíc nejlepší tipující v kraji získá skvělou prémii – herní konzolu Sony PlayStation 4 s kapacitou disku 500 GB.

Pivní odměny čekají také na nejlepší týmy. Opět totiž můžete hrát v soutěži týmů (viz. pravidla). Nejlepší si také odnese poukaz na sud piva Gambrinus, druhý a třetí tým obdrží karton.

Mezi jednotlivci má redakce Deníku připraveny drobné výhry ještě pro druhého, třetího a čtvrtého v pořadí.

V ČEM JE PODSTATA HRY

Soutěžící tipují každý týden výsledky deseti víkendových fotbalových utkání, které redakce vypíše na tiket a otiskne ho v Deníku. Tipuje se klasický výsledek v normální hrací době, tedy 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů. Kdo uhádne více tipů, vyhrává.

JAK SE KUPONY HODNOTÍ?

Za správně natipovaný zápas připisujeme +2 body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme -1 bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje před uzávěrkou kuponů, nedostanou za něj hráči žádný bod. Dvojtipy, trojtipy ani jiné varianty nejsou povoleny, stejně jako když řádek vůbec nevyplníte. V těchto případech se vše hodnotí jako -2 body. Nečitelně nebo nesprávně vyplněné kupony nemusí být do soutěže zařazeny.

JAK SE DO HRY ZAPOJIT?

V pondělí, v úterý i ve středu objevíte v našich novinách originální kupon s deseti fotbalovými zápasy. Hra je možná jen pomocí tohoto kuponu. Kupon čitelně vyplňte, vystřihněte a vhoďte na sběrném místě do boxu označeném TIP liga (seznam míst je uveden na www.denik.cz/tipliga), anebo jej doručte do redakce na adresu Karvinský a havířovský deník, Mlýnská 788, Karviná-Fryštát, 733 01. Řádně vyplněné kupony můžete přinést samozřejmě i osobně. Stihnout to ale musíte nejpozději do pátku do 12 hodin.

STARTOVNÍ ČÍSLO

Na každém kuponu vyplňujete své startovní číslo. Napoprvé do této kolonky vyplňte písmenko N, které označuje nového hráče. Redakce pak každému novému hráči přidělí startovní číslo. S ním pak budete hrát až po zbytek soutěže. Svoje startovní číslo (např. 007, 099, 123 či 444) najdete vždy ve středečním vydání vedle svého jména v průběžném pořadí hráčů. Stará čísla z minulých TIP lig neplatí!

SUPERTREFA

Na každém kuponu je kolonka Supertrefa. Do této kolonky se tipuje celkový počet branek v příslušném kole TIP ligy. Pokud se netrefíte, nevadí. Tento tip však bude rozhodovat v případě, že se vítězi jednotlivého kola stanou dva a více hráčů. Pokud nerozhodne o držiteli ceny ani Supertrefa, vítězí vždy hráč, který bude v celkovém pořadí figurovat výše než jeho soupeř. Stejný princip se použije i v závěrečném kole, kdy se bude rozhodovat o konečném pořadí. Čili nejprve počet bodů, poté více bodů z posledního kola, poté Supertrefa, v krajním případě los.

SOUTĚŽ TÝMŮ

Další šanci, jak zadarmo získat pivní odměnu, máte v týmové soutěži. Stačí jen, abyste na hrací kupon vepsali do pole HRAJI ZA TÝM název týmu, který chcete reprezentovat. Domluvte se společně se svými známými či kamarády, vytvořte čtyřčlenný tým, dejte mu nějaký název a hrajte o další ceny. Jak jste úspěšní, zjistíte opět v průběžném pořadí hráčů ve středečním vydání Deníku.

HRAJTE PŘES INTERNET

TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze zapojit jen přes papírový kupon. Webový hráč si musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód. Jde o heslo, které slouží spolu se startovním číslem k přihlášení do www.denik.cz/tipliga. Číselný kód si každý volí sám podle své libosti. Například 1234, nebo 7755 nebo 9086. Přípustné jsou všechny varianty, kromě kombinace 0000. Na internetu pak hráč do políčka login zadává své startovní číslo a do políčka heslo právě ten číselný kód, který si sám zvolil. Kdo hraje na internetu, šetří čas i peníze. Kdo nemá vůbec zájem hrát TIP ligu přes internet, ať políčko číselného kódu ani nevyplňuje. Je zbytečné něco vyplňovat, když pak stejně hrajete jen pomocí tištěného kuponu.

BONUS

Na kuponu je i kolonka pro bonusový kód. Díky němu získá hráč dva prémiové body navíc. V tištěném kuponu už je bonusový kód předtištěn. Do hry se lze zapojit kdykoliv i v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají a náskok soupeřů tak svými skvělými tipy můžete dohnat.

CENY

Každý týden vyhlásíme vítěze daného kola, který získá sadu plechovek piva Radegast. Vítěz třináctidílné soutěže obdrží sud piva Gambrinus, stejně jako vítězný tým. Pro nejlepšího hráče TIP ligy v celém kraji je připraven playstation. Více informací čtěte ve svém regionálním Deníku nebo na www.denik.cz/tipliga.