Baníkovci (ale i Valaši) produkovali bojovnou házenou, s enormním nasazením. Šanci dostali i méně vytížení hráči a ten nejzkušenější – Michal Brůna – nehrál vůbec. O to cennější postup pro mladé karvinské hráče je. „Samozřejmě, ale od toho jsou v kádru. Máme ho široký a rádi během sezony rozložíme síly na více lidí. Takový průběh a šťastný konec může mladé jen nakopnout,“ byl spokojen s výsledkem trenér HCB Marek Michalisko.

Házenkáři Karviné (v zeleném) porazili Zubří a jdou v poháru dál.

Karvinští hráči potvrdili dlouhodobě pozitivní bilanci se Zubřím, i když žádná úchvatná házená se nehrála. Zato byla nesmírně napínavá. Na obou stranách kralovali gólmani. Domácí Nemanja Marjanovič potvrzuje extratřídu, která by v pohodě stačila na vyspělé mezinárodní soutěže, zahanbit se ale nenechal ani zuberský Milan Malina.

„Oba gólmani byli neuvěřitelní. Ani jedné straně nešel útok, ale to s tím souvisí. Ofenzivám se nedařilo, brankářům ano,“ poznamenal Marek Michalisko.

S brankostrojem sám nepočítal, ale tak málo gólů nečekal ani on. Vždyť skóre vypadalo jako z handbalu, který se praktikoval někdy v sedmdesátých letech. „To je výstižné. Na házenou bylo skóre opravdu děsivé. My jsme v první půli neproměnili celou řadu vyložených příležitostí, ale byl to opravdu souboj gólmanů. Nemo (gólman Marjanovič) nás neskutečně podržel v celém utkání,“ uznal karvinský kouč.

Házenkáři Karviné (v zeleném) porazili Zubří a jdou v poháru dál.

Zuberský trenér Andrej Titkov byl pochopitelně zklamán. „No nic, je to škoda. Rozehráno to bylo na výhru, stačilo dát v posledních sekundách gól, anebo nedostat ten poslední karvinský. V sedmičkové loterii už měli domácí štěstí, i když se říká, že to obvykle přeje připraveným,“ uvažoval po zápase někdejší skvělý obranář karvinského Baníku.

I jej překvapilo, že padlo tak málo branek. Poločas 7:9 a konečné skóre 18:18 není na moderní dobu obvyklé. „Asi to bylo tím, že se ani jedna strana navzájem nepřekvapila, ale hlavní podíl na tom měli výborní gólmani,“ dodal.

V sedmičkách pak kouzlil Nemanja Marjanovič, který zachránil domácí od vyřazení poslední chycenou sedmičkou a následně v „náhlé smrti" zlikvidoval i tu první zuberskou. Pevné nervy pak prokázal Marek Monczka a rozhodl o postupu Karviné mezi posledních osm.

Házenkáři Karviné (v zeleném) porazili Zubří a jdou v poháru dál.

Dá se ze středečního souboje něco vzít do sobotní „odvety“ – už ale v rámci extraligy? „My se musíme hlavně oklepat z nešťastného závěru a do soboty jít s tím, že můžeme v pohodě vyhrát. Ale bude to chtít samozřejmě zlepšit ofenzivu,“ rozloučil se Andrej Titkov.

Marek Michalisko čeká obdobný průběh. „Bude to asi zase to samé, obrany budou dominovat. Nás tam čeká peklo, na to jsme připraveni. Bude to nesmírně obtížné, ale my jdeme do každého utkání s tím, že ho chceme vyhrát a proti Zubří nechceme dělat výjimku, zvlášť po dnešku,“ pousmál se Michalisko. 

Baník Karviná – ROBE Zubří 18:18 (7:9), 5:4 na sedmičky

Sled: 2:1, 5:2, 6:4, 7:6, 10:10, 11:13, 12:14, 15:14, 16:17, 17:18. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 2/2:1/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 790.

Karviná: Marjanovič, Mokroš, Juráš – Fulneček, Monczka 1/1, Pindej, Piatek 2, Jaščenko 1, Plaček, Drzyzga, S. Mlotek 3, Jiří Užek, Nedoma 2, Nantl 5, Solák 4/3.

Nejvíce branek Zubří: Douda 4, Pich 3, Přikryl a Dořičák po 2, Hrstka 2/1.