„Soutěž byla velice vyrovnaná, od pátého místa nás dělila jediná výhra. O postup jsme se pravděpodobně připravily porážkou v Olomouci, která skončila poslední,“ zalitovala trenérka Havířova Iveta Rašková, které chyběly v Brně klíčové hráčky Anežka Kopecká (je po operaci) a Anna Kubíčková (jde na operaci).

KP Brno B – BK Havířov 72:64 (29:46)

Havířovanky měly stále naději, že do elitní osmičky proklouznou. Musely by však vyhrát v Brně alespoň jeden zápas. A neměly k tomu daleko. V poločase na KP vedly dokonce 46:29, ještě po třetí čtvrtině držely slibné vedení 54:45. „Soupeř pak zagresivnil svou hru, rozhodčí změnili způsob pískání, hra se přitvrdila a přišel kolaps,“ popisovala obrat Rašková. Domácím do koše padaly trojky, Havířovanky neproměňovaly ani trestné hody a nakonec prohrály.

Rozhodčí: Nejezchleb, Fanta. Trestné hody: 24/19:29/15. Trojky: 7:5. Fauly: 21:19. Diváci: 15.

Havířov: Paťorková 23 (12 doskoků), N. Rašková 18, Drtilová 8, Kuběnová 7, Pavlicová 5 (20 doskoků), Morávková 2, Busková 1, Menšíková, Káňová, Milotová.

Žabiny Brno B – BK Havířov 82:56 (48:32)

I po porážce na Královopolské měl Havířov pořád šanci se do play off dostat, rezerva Žabin je však silnější než její brněnský rival. „Soupeři o nic nešlo, hrál uvolněně a padalo mu to tam. My jsme naopak potřebovaly a hrozně moc chtěly, což někdy vede ke křečovitosti,“ porovnávala trenérka Rašková rozdíly v herním pojetí obou družstev.

Domácí reprezentantka Galíčková trefila z šesti pokusů pět trojek, Brňanky se dostaly do náskoku a udržely jej až do konce. „Co se dá dělat, těsně nám to nevyšlo, musíme se zkoncentrovat na boje o udržení,“ konstatovala Iveta Rašková.

Důležité je, že hráčky celou sezonu poctivě pracují a chtějí se výkonnostně posouvat dál. S podobným přístupem by se měly v soutěži udržet i pro další sezonu. „Poslední Olomouc se po základní části odhlásila, takže nás místo šesti čekají už jen čtyři zápasy,“ informovala Rašková. Kromě Olomouce sestoupí ještě jeden tým.

Rozhodčí: Večeřa, Křičková. Trestné hody: 22/18:20/12. Trojky: 8:2. Fauly: 15:18. Diváci: 21.

Havířov: N. Rašková 7, Menšíková 5, Pavlicová 10, Kuběnová 9, Paťorková 13, Morávková 4, Busková 4, Drtilová 2, Káňová 2, Milotová. Trenérka: I. Rašková.