Black Angels ovládli základní část soutěže, letos nad Torpedem dvakrát vysoko vyhráli a Havířovští se navíc v závěru základní části trápili.

V prvních dvou zápasech série se sice Exelsior zlepšil a místy soupeři i zatopil, nakonec ale dvakrát prohrál, z toho jednou jasně. „Prohráli jsme, ale nemáme se za co stydět. Odehráli jsme velmi dobré zápasy. Kdybychom tak hráli dříve, byli bychom úplně jinde,“ poznamenal vedoucí týmu Pavel Kotula po porážkách 5:8 a 2:9.

Black Angels Praha – Exelsior Havířov 8:5 (2:1, 4:1, 2:3)

V úvodním zápase sice Torpedo rychle prohrávalo, v osmé minutě však dokázal srovnat Holeš. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Mohli jsme je i porazit, ale nedávali jsme tutovky a dostávali laciné góly,“ řekl Kotula.

Druhá třetina patřila domácím, kteří ji vyhráli 4:1. Exelsior přesto ani za stavu 6:2 nesložil zbraně a necelých devět minut před koncem třetího dějství už to bylo jen o dva góly. „Byli jsme na koni a měli jsme neskutečný tlak. Oni vůbec nevěděli, co mají hrát,“ komentoval Kotula. „Jenže hráči byli až moc přemotivovaní,“ dodal.

Pražané po brance Klozy okamžitě reagovali gólem na 7:4, hosté pak dostali dva rychlé tresty a to je stálo spoustu sil. Sice snížili na 5:7, ale deset vteřin před závěrečnou sirénou trefil prázdnou bránu Hromada a Black Angels se ujali vedení v sérii.

Branky a nahrávky: 2. Kopecký (Boček), 12. Renčín (Pícha), 25. Moravec (Boček), 34. Boček (Kopecký), 36. Kopecký (Hromada), 40. Renčín (Pícha), 49. Renčín (Ludvík), 60. Hromada (Boček) – 8. Holeš (Kloza), 29. Vilím (Peřka), 47. Kloza (Klimeš), 49. Kloza (Tychtl), 52. Filip (Klimeš). Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 160. Stav série: 1:0.

Havířov: Stefan – Šochman, Beneš, Vlach, Drong, Kozlík, Kučera - Peřka, Klimeš, Vilím – Tychtl, Holeš, Kloza – Bezděčík, Kozlík, Kraus – Folwarczný, Filip, Ošťádal. Trenér: Kožušník.

Black Angels Praha – Exelsior Havířov 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Také v nedělní odvetě Black Angels po první třetině vedli 2:1. „Ale nikdo by se nemohl divit, kdybychom my vedli třeba 9:2. Neskutečně jsme na ně vletěli,“ řekl Kotula. Jenže Havířovské zase trápil stejný problém – špatná koncovka.

V prostřední části pražský tým přidal tři branky a bylo prakticky rozhodnuto. „Napadaly jim tam góly a my už jsme se z toho neotřepali. Byla tam křeč, špatná disciplína a hráči už to nezvládli,“ dodal vedoucí hostujícího týmu.

Hráči Torpeda si uvědomují, že odehráli dobré zápasy a předvedli výkony, na kterých mohou stavět v domácím prostředí. Black Angels sice mají dva mečboly, Havířovští ale věří, že sérii, která se hraje na tři vítězné zápasy, vrátí do české metropole. „V určitých pasážích jsme je dokázali přehrát. Víme, jak na ně,“ burcuje Kotula.

Exelsior bude spoléhat také na silnou výhodu domácího prostředí. „Hráči budou ještě více namotivovaní. Nic nebalíme, chceme se vrátit do Prahy,“ hlásí Kotula před víkendovými duely v městské hale Slavie.

Sobotní zápas začíná v 18 hodin, případné nedělní utkání pak v 15 hodin.

Branky a nahrávky: 7. Ježek (Hněvkovský), 8. Kopecký (Boček), 24. Pícha (Vaculík), 27. Renčín (Boček), 29. Renčín (Vaculík), 44. Hromada (Moravec), 45. Renčín (Ludvík), 52. Kopecký (Hromada), 60. Velechovský (Hněvkovský) – 15. Vilím (Stefan), 50. Vilím. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 2:5, navíc Šochman (H) 2 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 145. Stav série: 2:0.

Havířov: Stefan – Šochman, Beneš, Vlach, Drong, Kozlík, Kučera – Filip, Klimeš, Vilím – Tychtl, Holeš, Kloza – Bezděčík, Kozlík, Kraus – Folwarczný, Filip, Ošťádal. Trenér: Kožušník.