Bývalý český florbalový reprezentant Kožušník tak vedl Torpedo pouze rok. Tedy přesně tak, jak bylo domluveno. „Před rokem jsme měli problém sehnat trenéra, není to totiž vůbec jednoduché. Nakonec jsme se rozhodli pro variantu, že vezmeme někoho z našich zdrojů, klubovou legendu, kterou všichni respektují,“ uvedl zástupce generálního manažera havířovského Exelsioru, což je oficiální název klubu, Pavel Kotula.

Už v té době ale bylo jasné, že místní legendu Kožušníka před další sezonou vystřídá dvaatřicetiletý Hynek Plášek, který ještě v posledním ročníku oblékal dres Torpeda coby aktivní hráč.

„Vždy si musím vše srovnat v hlavě. Nerozhoduji se impulzivně. Chtěl jsem sice pokračovat ještě jako hráč, ale je už třeba dát prostor mladším a předat jim své zkušenosti,“ uvedl Plášek, který v Torpedu působí zhruba dvacet let. Trenérské zkušenosti sbíral u žáků a juniorů, navíc je tělocvikářem.

Dnes už bývalý trenér Kožušník měl u týmu určité rezervy. Neúčastnil se všech tréninků a nejezdil ani na všechny venkovní výjezdy. „Ale s jeho prací jsme maximálně spokojeni. Splnil vše, co jsme si řekli,“ pochvaloval si spolupráci Kotula. „Neuvažovali jsme však, že by pokračoval i v další sezoně. Není to totiž to, co by chtěl dělat. Trénuje u nás mládež a práce s dětmi ho naplňuje více,“ dodal.

Nový kouč Plášek sbíral celý rok zkušenosti coby hrající asistent. Taky si dodělával licenci a připravoval se na to, až převezme prvoligový tým. „Nepřicházím do nového prostředí. Do dvou let bychom chtěli ustálit kádr a zabojovat o postup,“ hlásí Plášek, na jehož práci se těší i vedení klubu. „Má všechny předpoklady, aby byl úspěšný. A navíc je z Havířova,“ řekl Kotula.

Plášek byl doteď pro většinu hráčů Exelsioru spoluhráčem, nově ale bude jejich nadřízeným. „Někteří noví hráči mě znát nebudou, tam ta autorita bude přirozená. Ale u ostatních se moje role mění. I nadále budeme přátelé a kamarádi, ale jen mimo hrací plochu, zápasy a tréninky. Tam budu trenérem,“ říká nový lodivod posádky Torpeda, která 7. května odstartuje přípravu na novou sezonu.