Torpedo sehrálo v novém roce už čtyři zápasy, vyhrálo však jediný – nad favorizovaným Hattrickem Brno. „S nimi jsme byli hladovější a lepší. Nedokážu si ale vysvětlit, co se stalo potom. Proč proti silným týmům hrajeme dobře a soupeři, které bychom měli porážet, přehrávají nás,“ poukázal vedoucí Exelsioru Pavel Kotula na dvě poslední porážky s Českými Budějovicemi a Petrovicemi.

Horová třetina se Štíry

V sobotu vyrazili Havířované na půdu Českých Budějovic, které drží poslední postupovou příčku do play off. Torpedo bylo favoritem a už v první třetině se dostalo do vedení. Po dvou třetinách vedlo 6:4 a zdálo se, že kráčí k vítězství. Jenže chyba lávky.

Třetí dějství bylo pro hosty jako z hororu. České Budějovice ho vyhrály 8:2 a zápas dovedly k výhře 12:8. „Měli jsme špatný nástup do třetiny a po laciných chybách jsme dostali rychlé góly na 6:6,“ uvědomoval si Kotula.

Štíři byli rázem jako na koni, začali si věřit a přidali další dvě branky. Hostující lavička reagovala, Havířov stáhl hru na dvě pětky a dokázal srovnat. „Věřili jsme, že to zvládneme, jenže jsme zase polevili,“ říkal Kotula.

Zápas se hrál ve vysokém tempu, nahoru dolů. „My jsme bohužel udělali více chyb,“ přiznal Kotula, který stále kroutil hlavou nad poslední třetinou. „Abychom prohráli 2:8, to jsem ještě nezažil,“ uzavřel nevydařený zápas.

Štíři České Budějovice – Exelsior Havířov 12:8 (3:4, 1:2, 8:2)

Branky a nahrávky: 9. Procházka (Malý), 19. Hanák (Froněk), 20. Havelka, 23. Staněk (Králík), 43. Hanák (Hejplík), 44. Froněk (Hanák), 46. Malý, 47. Havelka, 51. Hanák (Froněk), 51. Staněk (Chvosta), 59. Hanák, 60. Králík (Hanák) – 1. Plášek (Kučera), 11. Bezděčík, 20. Vilím (Tychtl), 20. Kozlík (Klimeš), 25. Šochman (Tychtl), 38. Vilím (Tychtl), 47. Tychtl (Vilím), 47. Feber (Klimeš). Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 205.

Havířov: Funiok (47. Jasiok) – Vlach, Plášek, Šochman, Kučera – Bezděčík, Kraus, Holeš – Klimeš, Vilím, Kozlík – Kloza, Feber, Tychtl. Trenér: Plášek.

Derby pro Petrovice

Toto úterý byl Exelsior ve hře znovu. Tentokrát přivítal v městské hale Slavie v derby Petrovice. A znovu začal skvěle, když po čtyřech minutách vedl 2:0. „Do utkání jsme vstoupili s pokorou, ale začali jsme dobře. Ze dvou střel jsme dali dva góly,“ komentoval Kotula dobrý nástup. „Ale pak jsme přestali hrát,“ dodal.

Havířovští fanoušci nemohli být spokojeni.

Petrovice se dostaly do hry a díky povedené prostřední periodě se dostaly do vedení 4:2. „Věděli jsme, že Havířov je v určité krizi. Hráli jsme dobře a to nám stačilo,“ vystihl manažer petrovického týmu Zdeněk Bíbr vše podstatné.

Hráči Torpeda v sobě však našli sílu ve třetím dějství, kdy se znovu dostali do vedení. Jenže to neudrželi a pět minut před koncem vystřelil hostům prodloužení hrající kouč Petrovic Petr Skácel.

O druhém bodu pro Petrovice po necelých dvou minutách rozhodl Chvastek. „V novém roce se to pořád opakuje. Sice na pár minut dokážeme zapnout, ale nehrajeme celý zápas a pykáme za to,“ mrzelo Kotulu.

To v hostujícím táboře bylo rázem veseleji. „Pokud zlepšíme trefování zařízení a upevníme obranné kroky, tak můžeme pomýšlet na vítězství i v dalším zápase,“ vyhlíží Bíbr nedělní utkání Petrovic s pražským Startem.

Exelsior Havířov – ZFK Petrovice 5:6 p (2:1, 0:3, 3:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Vilím (Drong), 4. Tychtl (Vilím), 52. Tychtl (Kraus), 53. Vilím (Kraus), 53. Bezděčík (Klimeš) – 16. Jakubec (Kašpar), 23. Kašpar (Kopelec), 24. Ivan (Skácel), 25. Mrkva (Ivan), 55. Skácel (Hrubý), 62. Chvastek (Zbořil). Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 184.

Havířov: Jasiok – Nivnický, Plášek, Kučera, Drong – Filip, Bezděčík, Kraus – Holeš, Klimeš, Šochman – Vilím, Kozlík, Křístek – Kloza, Feber, Tychtl. Trenér: Kožušník.

Petrovice: Janík – Šmída, Mrkva, Zbořil, Kopelec, Jakubec – Ivan, David, Hrubý – Daniš, Horák, Skácel – Madecký, Michalík, Kašpar – Chvastek. Trenér: Vlček.

Jak to vypadá s šancemi na play-off?

Petrovice sice v Havířově uspěly, v předešlých dvou důležitých zápasech ale body ztratily, neboť nejprve prohrály doma 5:7 s Chomutovem a následně padly výsledkem 5:10 v Ústí. „Proti Chomutovu bylo všechno špatně, kluci si totiž mysleli, že to půjde samo. V Ústí nás zase v podstatě porazili dva jejich hráči,“ shrnul nedávné porážky manažer Bíbr.

Petrovice jsou tak aktuálně desáté a na osmou příčku zaručující účast v play off ztrácí devět bodů. „Moc dobře víme, na čem jsme. Snad nám výhra proti Havířovu pomůže a ještě něco uhrajeme,“ věří Bíbr.

To Exelsior by se o účast ve vyřazovacích bojích bát neměl, od devátého místa jej dělí deseti bodů, ovšem sedmé Kladno a osmé České Budějovice jsou už jen tři body zpět. „Nemůžeme se uspokojit. Chceme začínat doma, takže se budeme snažit dostat do první čtyřky,“ nabádá Kotula k havířovskému vzepětí. Na čtvrtý Chomutov totiž ztrácí Torpedo jen dva body.