Happy Hippos, hlásala kdysi reklama na figurky z kinder vajíček. Žďárští hrošíci však po úvodním duelu Národní ligy na půdě Havířova šťastní rozhodně nebyli. Odvezli si totiž debakl.

„Ani se není co divit. Soupeř přijel jen se dvěma pětkami, takže předem rezignoval na úspěšný výsledek. Postavil na půlce autobus a čekal, co vymyslíme," popisoval domácí hráč Jakub Kantor, pravá ruka trenéra Filipa Kubíčka, který utkání nebyl přítomen, jelikož měl trenérské školení.

Podobně jako v pohárovém utkání v Krnově se domácí v úvodní třetině hledali střelecky. Naplno to „rozbalili" až v prostřední části. „Musím ale říct, že Krnov v poháru hrál mnohem sympatičtěji. Ten chtěl hrát a běhal s námi celý zápas. Žďár naopak hrál úsporně, spíš nehrál. Prostě čekal a ani se moc nesnažil," porovnával Kantor.

Pro diváka to tedy žádný oku lahodící duel nebyl. „To asi ne, bylo to spíš nezáživné a nebavilo to ani nás," upřesnil Jakub Kantor.

To pondělní derby s Petrovicemi nabídne pravděpodobně jiný obrázek. „V to všichni věříme. Určitě to bude mnohem lepší zápas. Žďár byla splněná povinnost, nic víc," zakončil Kantor.

Pondělní duel v Městské sportovní hale startuje v 18 hodin a diváci se určitě mají na co těšit. Už v 15 hodin se na stejném místě odehraje zápas Slovanu Havířov, který také hostí Žďár. Snad tentokrát hosté přijedou aspoň se třemi pětkami…

Torpedo Havířov – Hippos Žďár n. S. 12:4 (2:1, 7:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Beneš (Krečmer), 19. K. Peřka (Šimík), 25. Mžyk (Vlach), 26. Beneš (J. Kantor), 26. Pavel Bezděčík (Vlach), 27. Šimík (Mžyk), 32. Varta (J. Kantor), 35. Beneš (Krečmer), 40. Šimík (Mžyk), 51. Mžyk, 53. Vlach (Plášek), 57. Petr Bezděčík (K. Peřka) – 13. Melichar (Petříček), 22. Halama (Melichar), 37. Halm (Dvořák), 42. Halm.

Havířov: Piško – Vlach, Petr Bezděčík, Beneš, Fliega, Kowal, Třaska – K. Peřka, Mžyk, Šimík – J. Kantor, Krečmer, Varta – Pavel Bezděčík, Plášek, Bajgar – Kajpuš.