Torpedo ve šlágru kola zavítalo na půdu brněnského Hattricku, který dramatický zápas vyhrál a sám se dostal na první místo tabulky.

Hattrick, stejně jako Exelsior, před zápasem ani jednou neprohrál. A do utkání s Havířovem vstoupil lépe. Už v první minutě se prosadil Ondráček, vzápětí zvýšil Fuchs a v 9. minutě to bylo dokonce 3:0. „Zase jsme nezachytili začátek. Možná je to nějakou nekoncentrovaností a nepozorností,“ přemýšlí vedoucí hostujícího týmu Pavel Kotula. „Věděli jsme, že mají silné individuality, ale nepohlídali jsme si je,“ dodal.

Nezadržitelný byl především Ondráček, který dal v zápase čtyři góly a přidal dvě nahrávky. První gól Torpeda vstřelil až ve 12. minutě Filip.

Hosté později dokonce srovnali, mírně navrch ale mělo celý zápas Brno. O osudu utkání zřejmě definitivně rozhodlo pětiminutové oslabení, ve kterém Havířov dostal jeden gól, ale především přišel o síly na závěrečný tlak. „Ty nám pak citelně chyběly,“ uznal Kotula.

Hosté se ještě v závěru dostali na dostřel, Kozlík s Černým, který dal v utkání hattrick, během pár vteřin snížili na 5:6, vyrovnávací gól ale Exelsior nepřidal. „Hráli jsme v šesti, zkoušeli jsme hru bez gólmana, žádnou velkou šanci jsme si už ale nevytvořili,“ dodal Kotula.

Havířov poprvé prohrál a v tabulce spadl na čtvrté místo, v klubu z toho ale nedělají žádnou vědu. „Nic se neděje, jedeme dál. Soutěž je ještě dlouhá, jdeme zápas od zápasu. Rozhodovat se stejně bude až v play off,“ ví Pavel Kotula.

Hattrick Brno – Florbal Exelsior Havířov 7:5 (3:1, 1:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Ondráček (Sládeček), 2. Fuchs (Jalový), 9. Ondráček (Andrle), 27. Coufal (Ondráček), 42. Ondráček (Coufal), 51. Ondráček (Sládeček), 58. Grábl (Ondráček) – 12. Filip (Kloza), 24. Černý, 26. Černý (Klimeš), 53. Kozlík (Černý), 55. Černý (Tychtl). Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 1:0, navíc Ošťádal (H) 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 132.

Havířov: Stefan – Ošťádal, Vlach, Plášek, Šochman, Kučera, Peřka – Filip, Bezděčík, Kraus – Holeš, Klimeš Černý – Kozlík, Kloza, Tychtl. Trenér: Kožušník.