Oba zápasy ale zvládli a ve čtvrtek 26. listopadu se mohou těšit na domácí vystoupení proti extraligovým Vítkovicím! „To bude svátek, na to se moc těšíme," ujistil trenér havířovských florbalistů Filip Kubíček.

Torpedo Havířov – Paskov Saurians 11:4 (3:0, 4:1, 4:3)

Proti poslednímu celku tabulky neměli domácí hráči větší problémy. „Snad jen začátek byl takový nevýrazný. Bylo to pořád o dobývání soupeřovy branky, Paskov se mi zdál disciplinovanější než loni, ale jakmile nám to tam spadlo, už jsme se rozjeli naplno," komentoval průběh zápasu Filip Kubíček.

Branky a nahrávky: 16. Varta (Kloza), 16. Petr Bezděčík (Plášek), 17. Krečmer (Varta), 22. Plášek (Petr Bezděčík), 27. Beneš (Krečmer), 34. Fliega (Krečmer), 40. Pavel Bezděčík (Šochman), 45. Šimík (V. Peřka), 46. Mžyk (Beneš), 48. Varta (Krečmer), 57. Mžyk (Krečmer) – 29. Kurečka (Kučera), 44. Pecek (Kučera), 45. Nězgoda (Kurečka), 56. Peterek (Kučera).

Havířov: Nešťák (50. Švihl) – V. Peřka, Vlach, Beneš, Fliega, Varta, Třaska, Petr Bezděčík – Pavel Bezděčík, Šochman, Pěgřímek – Kloza, Fliega, Folwarczný – Šimík, Plášek, Krečmer – Kraus, Kuttler, Mžyk.

Asper Šumperk – Torpedo Havířov 8:10 (2:3, 1:3, 5:4)

Skupinová fáze domácího poháru napsala v minulém týdnu druhou kapitolu ze tří. Havířov naplnil roli papírového favorita a stejně jako Vítkovice v prvním kole v Šumperku zvítězil. Nebylo to ale tak hladké. „No, ona to spíš byla bramboračka. My jsme vedli 8:3 a pak nějaká nekoncentrace, polevení, zapříčinily to, že se domácí zvedli. Hnalo je i publikum a s jeho pomocí nás Šumperk dorovnal na 8:8," kroutil hlavou Kubíček. Šumperští diváci byli u vytržení, natěšení domácí také a ve vzduchu viselo překvapení, neboť Šumperk je níže postaveným celkem v hierarchii domácího florbalu, anžto hraje pouze divizi.

V následujícím oddechovém čase řekl trenér Kubíček svým svěřencům jediné. Co? „Řekl jsem jim, že je to na nich. Zodpovědnost musejí vzít sami na sebe. Nic víc jsem k tomu nedodával," prozradil Kubíček.

A hráči na sebe tu zodpovědnost vzali. Okamžitě dali dva góly, čímž nevýslovně zklamali domácí publikum, zmrazili domácí a byl konec. „Zvládli to dobře. Musím říct, že místní povrch, parkety, nám moc neseděl, protože míček na tom hodně odskakuje, ale to nebyl důvod toho, že jsme ztratili pětibrankové vedení. Je jasné, že podobný přístup by nám na Vítkovice nestačil, ale já věřím, že to bude úplně jiný zápas," dodal směrem k blížícímu se poháru Kubíček.

Utkání startuje ve čtvrtek 26. listopadu v Městské sportovní hale v Havířově v 19.30 hodin.

Branky a nahrávky: 5. Křivohlávek (Jáně), 8. Šíma (Trávníček), 27. Kováč (Jáně), 50. Kováč, 50. Gruntorád (Šíma), 56. Trávníček (Mrázek), 57. Matěj (Trávníček), 58. Venouš – 7. Třaska (Kloza), 12. Folwarczný (Fliega), 18. Pavel Bezděčík (V. Peřka), 24. Pěgřímek (Kloza), 34. Vlach (Kloza), 38. Vlach (Plášek), 41. Varta (Kloza), 44. Pavel Bezděčík (Vlach), 58. Mžyk (Kraus), 59. Šochman (Plášek).

Havířov: Piško – V. Peřka, Vlach, Petr Bezděčík, Varta, Třaska, Fliega – Pavel Bezděčík, Šochman, Pěgřímek – Kloza, Plášek, Folwarczný – Kraus, Mžyk. Trenér: Filip Kubíček.

Pořadí pohárové skupiny D: 1. Ostrava 6 b., 2. Vítkovice 3, 3. Havířov 3, 4. Šumperk 0.

Více informací v tištěném vydání Deníku.