I po dvou letech od sestupu z extraligy si Torpedo uchovalo přinejhorším prvoligovou kvalitu. Svědčí o tom prozatimní bilance v soutěži i loňské účinkování na špici druhé ligy.

Ještě v roce 2007 zastavil vítěznou jízdu Torpeda v cestě za zlatem sběratel titulů ze Střešovic, ale i tak bylo druhé místo v republice pro klub velkým úspěchem. Hráči navázali na rok 2002, kdy Havířov získal rovněž stříbrné medaile.
V nejvyšší soutěži se Torpedo drželo dlouhých čtrnáct sezon, což je na klub, který má za sebou jen 19 let existence, hodně slušný počin.

V poslední době však florbalisté naráželi na problém, který už „potopil" řadu sportovních subjektů v republice. Nedostatek financí.

„Konkrétně v Havířově se finance rozdělovaly prazvláštním způsobem, kdy většinu peněz spolkly prioritní sporty. My jsme mezi nimi byli také, ale částky, které jsme od města dostávali, byly naprosto neadekvátní jednak tomu, že jsme působili úspěšně v nejvyšší soutěži, a jednak tomu, že patříme ve městě k organizacím s nejpočetnější mládežnickou základnou," přibližoval někdejší výtečný hráč, později předseda klubu a nyní trenér A-mužstva Roman Kantor, jehož v čele Torpeda nahradila letos Vladimíra Skalíková.

Ta připomíná, že prioritou klubu je nadále práce s mládeží. „Prioritou klubu se stále více stává základna mládeže a výchova vlastních hráčů, abychom s nimi mohli pracovat a vytvářet tím kvalitnější kategorie juniorů a mužů, které jsou pro diváky nejatraktivnější," upřesňuje Skalíková.

Torpedo se po sestupu z extraligy nepřihlásilo ani do první ligy mužů. „Nemělo to cenu. Peněz je čím dál méně, protože všechno zdražuje. Bez finančního zajištění to prostě nejde. Nechceme v první lize živořit, raději budeme hrát špici druhé ligy," přibližuje trenér Kantor skutečnost, že současné Torpedo si druhou ligu hraje jen tak pro radost. „Pokud by se situace změnila, pak bychom se samozřejmě o návrat mezi elitu chtěli pokusit. Město má teď nové vedení, třeba se zablýskne na lepší časy i pro florbal," přál by si Kantor.

I po sestupu z extraligy totiž neztratil florbal ve městě nic na oblibě. „Dětí je u nás paradoxně ještě více než za našeho extraligového působení," doplnil.

Kdo ví, třeba se momentálně s florbalovými holemi v Torpedu prohání po palubovkách noví Pavlové Kožušníkové, Matějové Jendrišákové či Lucie Szotkowské.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.