Domácím do hry nezasáhli Nevrlka, Mattivi, ale ani Pavel Kožušník, který se pomalu dává dohromady po zranění lýtka. Evidentně to nevadilo. Havířované nepřipustili komplikace.

„Nakonec jsme to zvládli. Po tom nervózním začátku a vyčkávání z obou stran, jsme se uklidnili vstřelenými góly. Využili jsme chyby Petrovic v rozehrávce a potrestali ji. Pak nám to tam napadalo, ale ani za stavu 4:0 jsme nechtěli nic vypouštět," nabádal trenér Torpeda Filip Kubíček své svěřence k neustálé aktivitě. „Už dvakrát se nám podcenění nebo vypuštění zápasu nevyplatilo," varoval hráče.

Ti si vzali jeho slova k srdci a v prostřední části vytvořili na branku Petrovic největší tlak. Teprve za stavu 9:0 po dvou třetinách mohli zvolnit tempo. Petrovičtí se snažili, ale nedařilo se jim střelecky, a tak nezaznamenali ani čestný úspěch.

„Nedalo by se říct, že by nebyli aktivní. Jenže pak už museli otevřít obranu a my to trestali. Takhle se ale v play-off hraje. Buď korigujete a máte ještě naději, nebo inkasujete příděl. Určitě to byla dobrá série, soupeř byl kvalitní a potrápil nás. Jsme rádi, že jsme to zvládli," dodal Kubíček na adresu petrovických sousedů.

Jeho tým nyní čeká Sokol Brno. Série startuje už tento víkend v Havířově! V sobotu se hraje od 20 a v neděli od 17 hodin.

Pro Petrovice sezona končí. Samotní hráči ale končí se vztyčenou hlavou. „Vzhledem k tomu, že první polovina sezony nám absolutně nevyšla, jsme za účast v play-off a za to, že jsme Havířov dotlačili k pěti utkáním, velmi rádi. Poslední zápas nám nevyšel, co se dá dělat, je to sport. Můžeme Torpedu jen pogratulovat k postupu," poznamenal sportovně trenér Petrovic Libor Hrček.

I tak mají za sebou v Petrovicích úspěšnou sezonu. V nově reorganizované druhé lize se neztratili, přestože soutěž nabyla na mnohem větší kvalitě sloučením čtyř skupin do dvou. Florbal se v Petrovicích nadále produkuje ve slušné kvalitě.

Florbal Torpedo Havířov – ZFK AQM Petrovice 11:0 (4:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Mžyk (Piško), 13. Plášek (Pavel Bezděčík), 14. Bajgar, 15. Pěgřímek (Plášek), 27. Bajgar (Vlach), 28. V. Peřka (Mžyk), 30. Pavel Bezděčík, 35. V. Peřka (Mžyk), 37. Vlach (Bajgar), 51. Plášek (Folwarczný), 54. V. Peřka (Bajgar). Konečný stav série: 3:2.

Havířov: Piško – Fliega, Beneš, Halaxa, Vlach, Folwarczný – Kajpuš, J. Kantor, Čížek – Kloza, Bezděčík, Plášek – Bajgar, Mžyk, Pěgřímek. Trenér: Filip Kubíček.

Petrovice: Rataj – Lázók, Plíhal, Hudec, Suszka, Ochodek, Kloza – Krumplovič, Firda, Kašpar – Oborák, Rajnec, Michalík – Szweda, Plonka, Mieszek. Trenér: Libor Hrček.